Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

20 různých druhů vistárií stojí za touto nádherou v zahradě Kawachi Fuji v Japonsku.
Vydáno: 23.04.2014
Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria
Autor: raredelights.com Za touto nádherou stojí 150 rostlin druhu Wisteria

Fialová, růžová, bílá,modrá, tmavší, světlejší - orgie vitálních barev mámí smysly u japonského města Kitakjúšú v zahradě Kawachi Fuji. Najdete zde na 150 vistárií 20 různých druhů. Hlavní atrakcí pestrobarevné zahrady je několik desítek metrů dlouhý tunel, jehož samotné zdi jsou tvořené právě vistáriemi. 

Ideální doba návštěvy je právě teď, tedy konec dubna až polovina května. Pokud se náhodou v tuto dobu ocitnete v Japonsku, stojí návštěva za úvahu, milionové město Kitakjúšú leží 6 hodin cesty od Tokya. 

Zahrada Kawachi Fuji se nachází u města Kitakyushu
Autor: raredelights.com Zahrada Kawachi Fuji se nachází u města Kitakyushu

Jedna z nejkrásnějších popínavek vistárie patří do čeledi bobovitých, je to v podstatě liána, která se pne až do výše 20 metrů a dokáže pokrýt  prostor do šířky deseti metrů. Lidé ji milují pro její záplavy až půlmetrových hroznů květů. Aby vistárie po zakoupení začala kvést, potřebuje vodorovné vedení, tedy horizontální podporu - nemůžeme k ní dát jen vertikální podpěru. Vhodná je proto drátěnka na způsob vinice, vedená třeba mezi sloupy obytné pergoly. Celková opora musí být vzhledem k mohutnosti vistárie velmi pevná.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Zvolte vertikálu, získáte místo

Když už na květiny není moc místa

Magnolie

Magnolie pamatují dinosaury

Původní rostliny mnohdy udělají větší parádu než exotické druhy

Nejčastější chyby zahradních všeumělů

Článek je zařazen v:
Speciály: Co právě kvete

reklama