Zahrada

23. dubna 2014 06:10

Markéta Zídková

Místo, které musíte vidět: Zahrada z vistárií Kawachi Fuji

20 různých druhů vistárií stojí za touto nádherou v zahradě Kawachi Fuji v Japonsku.

Fialová, růžová, bílá,modrá, tmavší, světlejší - orgie vitálních barev mámí smysly u japonského města Kitakjúšú v zahradě Kawachi Fuji. Najdete zde na 150 vistárií 20 různých druhů. Hlavní atrakcí pestrobarevné zahrady je několik desítek metrů dlouhý tunel, jehož samotné zdi jsou tvořené právě vistáriemi.

Ideální doba návštěvy je právě teď, tedy konec dubna až polovina května. Pokud se náhodou v tuto dobu ocitnete v Japonsku, stojí návštěva za úvahu, milionové město Kitakjúšú leží 6 hodin cesty od Tokya.

Jedna z nejkrásnějších popínavek vistárie patří do čeledi bobovitých, je to v podstatě liána, která se pne až do výše 20 metrů a dokáže pokrýt prostor do šířky deseti metrů. Lidé ji milují pro její záplavy až půlmetrových hroznů květů. Aby vistárie po zakoupení začala kvést, potřebuje vodorovné vedení, tedy horizontální podporu - nemůžeme k ní dát jen vertikální podpěru. Vhodná je proto drátěnka na způsob vinice, vedená třeba mezi sloupy obytné pergoly. Celková opora musí být vzhledem k mohutnosti vistárie velmi pevná.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky zahrada Japonsko Tokio wistárie Kitakjúšú

Přečtěte si také