Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Inspirace: 11 úžasných a nápaditých interiérových doplňků z větví stromů

Máte rádi dřevo a imponují vám stromy všeho druhu? Chcete je mít doma v jejich přirozené podobě? Nechte se inspirovat vybavením do bytu, které z nich vzniklo...
Aktualizováno: 02.07.2020
Jak si udělat osvětlení v jídelně? Třeba pomocí větvičky...
Autor: iStock Jak si udělat osvětlení v jídelně? Třeba pomocí větvičky...

Nemusí být ani cílem získat levnou dekoraci nebo dokonce vybavení do bytu úplně zadarmo. Pravděpodobně najdete i studia, která se zpracováním přírodnin zabývají - jak je vidět i na fotce designové knihovny v naší galerii. Pak za takové zařízení do interiéru asi zaplatíte víc než v běžném nábytkovém řetězci. Pokud ale chodíte často do přírody a máte dobrý pocit, když věci, které leží ladem, ještě dostanou druhou šanci, a zároveň milujete originální věci s duší, můžete surové přírodniny krásně proměnit v zajímavé doplňky do svého bytu i vy. Tady vám ukážeme, jaké netradiční kousky nábytku můžou vzniknout z obyčejných větví stromu.

Rovnou do bytu

Někdy stačí přinést větvičky a máte dekoraci hotovou. To když ji umístíte do větší vázy a postavíte vedle gauče nebo i na stůl. Vypadá do efektně a kousek přírody probudí v interiéru tu správnou atmosféru. 

Když přiložíte ruku k dílu

Často je ale větev či větvička prvním impulzem k tomu, aby jedinečný kousek nábytku nebo interiérového doplňku vůbec vzniknul. Může vám chybět police, závěsná tyč na hrnce do kuchyně nebo systém na ukládání šperků nad toaletkou, a tak si je během jednoho volného dne prostě z přinesených kousků stromu vyrobíte (s tím, že třeba i vhodné tvary cíleně hledáte). A nebo vás inspiruje k výrobě až samotná větvička, pak záleží na vaší představivosti a možném uplatnění výsledného produktu. 

Zařízení do bytu s využitím přírodnin - Obrázek 10 Foto: Závěsný systém nad toaletkou, Foto: Pinterest.com

 

Úžasná přehlídka přírodních dekorací

Baví vás tedy představa surových přírodních materiálů u vás doma? Pátrejte po obchodech, kde takové kousky pořídíte nebo si kupte impregnaci, lak na dřevo, najděte provázky a hřebíčky, a nechte se inspirovat, co všechno může do interiéru vzniknout. 

Ivana Kropáčková

Článek je zařazen v: DIY , přírodní materiály , věšák , větve , větvičky , přírodní dekorace , polička , interiéry

reklama