návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Inspirujte se krásnými kuchyňskými mozaikami. Jsou lepší než dlaždice!

zidkovm , Aktualizováno: 11.08.2021
Rozveselte kuchyň mozaikou. Je originálnější než klasické obkladačky, upoutá pozornost a má tisíciletou tradici!

reklama

I když si dnes můžete vybírat mezi mnoha kuchyňskými studii a mít tak trochu odlišnou kuchyň než sousedé a přátelé, obkladem plochy nad pracovní deskou jedinečnost své kuchyně ještě znásobíte. Použijete-li mozaiku, získáte ve svém bytě či domě další osobitý obytný prostor a přípravnu pokrmů povýšíte někdy až na úroveň malé hravé galerie.

Historie mozaiky

Původ barevné mozaiky sahá opravdu hodně hluboko do historie. Najdeme ji už v Egyptě, antická a byzantská kultura ji pak dovedla k dokonalosti. Umělci byli schopni vyskládat nejen roztodivné ornamenty, ale také velmi realistické výjevy a podobizny lidí. Právě to, jak se spojuje v mozaice nahodilost tvarů jednotlivých barevných kamínků a částeček dalších materiálů s lidskou dovedností a fantazií, z ní dělá nezaměnitelné dílo.

Klasická kuchyň, která dýchá teplem domova. K příjemné atmosféře napomáhá i roztodivně barevný obklad kuchyně. Barevné dlaždičky vytvářejí zcela osobitou mozaiku tvarů a barev.
Autor: Valleyvievwer.com Klasická kuchyň, která dýchá teplem domova. K příjemné atmosféře napomáhá i roztodivně barevný obklad kuchyně. Barevné dlaždičky vytvářejí zcela osobitou mozaiku tvarů a barev.

Co za kuchyňskou linku

Kuchyně dnes můžete obložit v podstatě čímkoliv – od pracovní desky uchycené nejen na spodní skříňky, ale i na stěnu, po sklo, umakart a tapetu. Možností je téměř někonečně rovněž mezi obkladačkami. To jsou ale vcelku standardní postupy. Chcete-li si kuchyň zútulnit a vtisknout jí osobitost a navíc dodat na živosti, zkuste zapřemýšlet nad mozaikou.

Mozaikový obklad z barevných kostiček, které občas vídáme u bazénů, je pouze jedna z variant. V nabídce jsou i kameninové a skleněné obklady. Mnohem kreativnější je ale další možnost, při které si můžete z dílů podle svého vkusu sestavit různé obrazce nebo kombinovat barevnost a vzory. Právě schopnost mozaiky skloubit v sobě různé barvy a jejich odstíny je její velkou předností – například při potřebě nějak barevně sladit kuchyňský kout a přilehlý pokoj.

Střídmost této kuchyně v barevnosti a liniích květy v mozaice působivě zlidšťují.
Autor: Trendszine.com Střídmost této kuchyně v barevnosti a liniích květy v mozaice působivě zlidšťují.

 

V galerii pro vás pár nápadů s mozaikou máme. Záleží na vás, kterými tvary nebo jakým spojením barevných odstínů svou kuchyň dotvoříte. Někdy lze využít již vyrobené výjevy, jindy si můžete zhmotnit přímo vaše originální představy. Posuďte sami.

reklama

Článek je zařazen v: mozaika , kuchyň

reklama

Přečtěte si také