Bydlení

14. června 2016 06:00

Klára Beščecová

INSPIRACE: Vintage kuchyně dýchají teplem

Vzpomínáte, jak to vonělo u babičky v kuchyni? Kde jsou ty časy, že? I když se nedají vrátit, můžete si je připomenout třeba tím, že si kuchyň zařídíte trochu postaru. Dnes se takovému stylu říká vintage nebo někdy shabby chic. Netušíte přesně, co se za tím skrývá? Mrkněte se do naší galerie.

Jestli se už teď obáváte, jak nemožně starý a ušmudlaný nábytek budete muset hledat někde na smetišti, nebo alespoň trochu slušnější vbazaru, hned vás uklidníme. Dnes už se takový staře vypadající nábytek vyrábí. Může vsobě ukrývat všechny vymoženosti toho nového jako například dojezdy a snadné otevírání, a přitom jeho povrch bude působit, jako by jej už nahlodal zub času.

Pro vás, kteří rádi spojujete staré snovým, by mohla být naše galerie také inspirativní. Můžete spojovat odlišný tvar nábytku a třeba jej natřít stejnou barvou. Případně kuchyňský ostrůvek využijete částečně jako bar a naskládáte kněmu různé vyšší židle. Je spousta možností.

Základem ale vždy je, aby se vám vaše kuchyně líbila, cítili jste se vní útulně a aby byla účelná. Nezapomeňte, že je dobré lednici, dřez a plotnu mít na dosah, abyste nemuseli lítat zjednoho konce místnosti na druhý. Jak se to povedlo designérům kuchyní vgalerii, posuďte sami.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také