Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jednoduchost inspiruje. Tentokrát překvapivě z Ukrajiny!

Tento loft v Kyjevě ukazuje, že bohatství na východ od českých hranic nemá automaticky jen podobu diamanty osázeného zlata. Jeho majitel byl dokonce natolik uznalý, že architektům ani nemluvil do práce.
Vydáno: 24.11.2014
Jídelna s kuchyní jsou za zdí, přístupné jsou však z obou jejích konců
Autor: Atelier FORM Jídelna s kuchyní jsou za zdí, přístupné jsou však z obou jejích konců
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Třebaže přesné místo i původní účel budovy zůstává utajený, zajímavě řešený interiér stojí za prozkoumání. Architekti z atelieru FORM totiž při jeho utváření měli volné ruce a nikdo si u nich neprosazoval žádné katalogové stereotypy. Vzhledem k tomu, že za takovou konvenci autoři považují i parkety v obýváku, muselo jít o velkého volnomyšlenkáře. Podlahu ve zmíněném prostoru tvoří mikrocement, tedy velmi jemně mletý injektážní cement opatřený polyuretanovou vrstvou. Majitel tak má v místnosti s gaučem a televizí stejnou podlahu jako v místnostech, kde je vana či klozet.

Naopak obložení mnoha stěn nepravidelně opracovanými prkny byt protepluje. Bílé stěny zas dávají vyniknout nábytku, který atelier ve většině případů navrhuje na míru daného interiéru. Stejně tomu bylo i tady.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Elektřina je koncentrovaná uprostřed stolu

Betonový stolek umí vést elektřinu vzduchem. Jednou nabije i mobil

Obývací část od zbytku bytu oddělují i podsvícené stropní štukové lišty

Chlapský loft skvěle vytvořil prostor pro popíjení s přáteli

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby.

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Článek je zařazen v:
Reklama