Bydlení

8. listopadu 2014 06:01

Markéta Zídková

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Materiál na nábytek je všude kolem nás. Lze využít i bedničky na ovoce nebo přepravky.

Nábytek nebývá vždy nejlevnější záležitostí, a tak se zruční kutilové pouští do nápaditých řešení. Přepravky a nejrůznější přenosné bedničky tak získávají ještě na větší hodnotě. Kromě přepravního obalu se stávají rovněž základem pro účelný a často i vkusný nábytek.

Vyskládejte umělohmotné přepravky bokem na sebe, rázem máte stěnu, která oddělí ložnici od obývacího pokoje. A co víc! Vznikne díky této barevné přepážce i spousta úložného prostoru. Přepravky můžete ale také svázat k sobě, trochu zaříznout a vykouzlit si doma nízkou příruční knihovnu. Případně přepravky obrátit vzhůru nohama, připevnit objímku se žárovku a šup – osvětlení s originálním stínítkem je na světě.

Podobné je to i s dřevěnými bedničkami. S těmi je v určitém smyslu i jednodušší práce, stačí totiž s nimi nakládat jako s klasickými prkénky. Díky šroubkům, kovovým spojkám a hřebíkům se tak na stěně může zjevit sada originálních poliček, před gaučem vkusný konferenční stolek nebo u stěny zaparkovaná pojízdná komoda.

Možností je spousta. V naší galerii naleznete jen zlomek toho, co ve světě zdatní kutilové a designéři s přepravkami vyvedli. Jak je ale z některých záběrů patrné, bedničky se mohou stát i skvělým doplňkem a oživením klasicky vyhlížejících domácností.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky nábytek přepravka

Přečtěte si také