Bydlení

21. června 2015 04:57

Markéta Zídková

Kdo koupí Neverland, proslulé sídlo zesnulého Krále popu, za neuvěřitelných 90 milionů eur?

Vítejte u Michaela Jacksona.

Extravagantní, přelomový, podivný, geniální a talentovaný. To vše a daleko více můžeme říci o Králi popu, Michaelu Jacksonovi, který zemřel v červnu roku 2009 na selhání srdce. Ti, kteří hudebního umělce znali nejlépe, tvrdí, že to byl dospělý s duší dítěte, ze kterého nikdy nevyrostl. Jistě z tohoto důvodu pojmenoval sídlo Sycamore Valley Ranch, které zakoupil v roce 1987 za 18 miliónů eur, jako Neverland, pohádkový ostrov známý z příběhu o Petru Panovi.

Sycamore Valley Ranch, jak se Neverland nyní znovu jmenuje, leží v kalifornském údolí Santa Ynez ve Spojených státech a jeho rozloha je přibližně 1100 hektarů a nachází se zde celkem 22 budov. I když byla spousta zajímavých míst z bývalého Neverlandu odstraněna, jako například zábavní park s atrakcemi, místo stále nese známky toho, že tam Michael Jackson vybudoval doslova pohádkovou říši. Mimo jiné se tam nachází tenisové či basketbalové hřiště, kino, bazén, železniční stanice, květinové hodiny s nápisem Neverland, pódium s propadlem, místa na grilování atd. Král popu dokonce na ranči choval exotická zvířata jako slony nebo opičky.

Kdo nakonec obrovitánský ranč koupí, je zatím ve hvězdách. Ovšem nový kupec bude potřebovat dosti velký rozpočet na údržbu, která se prý ročně vyšplhá až na 3 miliony eur. A jak Neverland vypadá nyní? Pokochejte se v galerii.

(BF)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také