Koupelny

25. ledna 2023 10:00

redakce Prima Living

5 věcí, které by neměly být v koupelně. Přitom je tam máme všichni

Koupelna se často promění v malé skladiště všeho, co musíme mít po ruce. Vyplatí se to ale? Koupelna je vlhká místnost s měnícími se teplotami. Měli bychom na to myslet a některé věci v ní raději neuchovávat.

Tuhé mýdlo

Je to klasika českých koupelen, kterou jen postupně nahrazují tekutá mýdla v dávkovačích. Přitom se kostka mýdla může proměnit v pěkné semeniště bakterií, zvlášť kvůli změnám vlhkosti vzduchu, které jsou pro koupelnu příznačné. Pevné mýdlo tak spíš umístěte do komody, aby hezky provonělo oblečení, a v koupelně dejte přednost dávkovačům s mýdlem tekutým.

Parfémy a make-up

I zavřené nádoby s make-upem podléhají změnám vlhkosti vzduchu a může se tak stát, že vám šminky nevydrží tak dlouho, jak by bylo potřeba. Podobně jsou na tom parfémy, které bychom měli skladovat na suchém a hlavně temném místě, aby nedocházelo k oxidaci a případným změnám v samotné vůni. Takže flakony na poličku v koupelně prostě nepatří.

Ručníky

Tohle pravidlo pochopitelně neplatí pro ručníky a osušky, které právě používáte. Čisté  ručníky byste ale měli skladovat mimo koupelnu. Opět kvůli vlhkosti. Nechcete, aby vaše ručníky zapáchaly anebo v nich dokonce rostly plísně.

Holicí strojky

Pokud chcete, aby vám strojky a holítka vydržely co nejdéle, měli byste je uchovávat mimo koupelnu. Vlhkost ve vzduchu poškozuje kovové břity a otupuje je tak.

Léky

Léky byste měli uchovávat při pokojové teplotě a v suchu. Některé masti nebo krémy se navíc musí skladovat v chladničce. Proto koupelna není zrovna nejvhodnějším místem pro umístění vaší domácí lékárničky. Lepší si pro prášek skočit do ložnice než riskovat.

Zdroj: https://www.prostreno.cz/tipy-a-triky/clanky/34072/Veci-nevhodne-ke-skladovani-v-koupelne; https://www.biano.cz/magazin/jak-spravne-pecovat-o-rucniky-a-osusky; https://www.sosdomacipece.cz/magazin/jak-kde-skladovat-leky

Sdílejte článek

Přečtěte si také