návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

5 věcí, které by neměly být v koupelně. Přitom je tam máme všichni…

Vydáno: 10.08.2018
Co bychom neměli skladovat v koupelně?
Autor: istock.com Co bychom neměli skladovat v koupelně?
Koupelna se často promění v malé skladiště všeho, co musíme mít po ruce. Vyplatí se to ale? Koupelna je vlhká místnost s měnícími se teplotami. Měli bychom na to myslet a některé věci v ní raději neuchovávat.

reklama

Tuhé mýdlo

Je to klasika českých koupelen, kterou jen postupně nahrazují tekutá mýdla v dávkovačích. Přitom se kostka mýdla může proměnit v pěkné semeniště bakterií, zvlášť kvůli změnám vlhkosti vzduchu, které jsou pro koupelnu příznačné. Pevné mýdlo tak spíš umístěte do komody, aby hezky provonělo oblečení, a v koupelně dejte přednost dávkovačům.

Tuhými mýdly se moc neumyjeme
Autor: istock.com Tuhými mýdly se moc neumyjeme

Parfémy a make-up

I zavřené nádoby s make-upem podléhají změnám vlhkosti vzduchu a může se tak stát, že vám šminky nevydrží tak dlouho, jak by bylo potřeba. Podobně jsou na tom parfémy, které bychom měli skladovat na suchém a hlavně temném místě, aby nedocházelo k oxidaci a případným změnám v samotné vůni. Takže flakony na poličku v koupelně prostě nepatří.

Parfémy v koupelně taky trpí
Autor: istock.com Parfémy v koupelně taky trpí

Ručníky

Tohle pravidlo pochopitelně neplatí pro ručníky a osušky, které právě používáte. Čisté ručníky byste ale měli skladovat mimo koupelnu. Opět kvůli vlhkosti. Nechcete, aby vaše ručníky zapáchaly anebo v nich dokonce rostly plísně.

Ručníky byste v koupelně neměli skladovat
Autor: unsplash.com Ručníky byste v koupelně neměli skladovat

Holicí strojky

Pokud chcete, aby vám strojky a holítka vydržely co nejdéle, měli byste je uchovávat mimo koupelnu. Vlhkost ve vzduchu poškozuje kovové břity a otupuje je tak.

Vlhkost ničí břity
Autor: istock.com Vlhkost ničí břity

Léky

Léky byste měli uchovávat při pokojové teplotě a v suchu. Některé masti nebo krémy se navíc musí skladovat v chladničce. Proto koupelna není zrovna nejvhodnějším místem pro umístění vaší domácí lékárničky. Lepší si pro prášek skočit do ložnice než riskovat.

Léky by neměly skončit ve skříňce v koupelně
Autor: istock.com Léky by neměly skončit ve skříňce v koupelně

reklama

Článek je zařazen v: mýdlo , ručník , hygiena , vlhkost , jistota , koupelny

reklama

Přečtěte si také