reklama

5 věcí, které by neměly být v koupelně. Přitom je tam máme všichni…

redakce Prima Zoom
10. srpna 2018
Koupelna se často promění v malé skladiště všeho, co musíme mít po ruce. Vyplatí se to ale? Koupelna je vlhká místnost s měnícími se teplotami. Měli bychom na to myslet a některé věci v ní raději neuchovávat.
reklama

Tuhé mýdlo

Je to klasika českých koupelen, kterou jen postupně nahrazují tekutá mýdla vdávkovačích. Přitom se kostka mýdla může proměnit vpěkné semeniště bakterií, zvlášť kvůli změnám vlhkosti vzduchu, které jsou pro koupelnu příznačné. Pevné mýdlo tak spíš umístěte do komody, aby hezky provonělo oblečení, a vkoupelně dejte přednost dávkovačům.

Parfémy a make-up

I zavřené nádoby smake-upem podléhají změnám vlhkosti vzduchu a může se tak stát, že vám šminky nevydrží tak dlouho, jak by bylo potřeba. Podobně jsou na tom parfémy, které bychom měli skladovat na suchém a hlavně temném místě, aby nedocházelo koxidaci a případným změnám vsamotné vůni. Takže flakony na poličku vkoupelně prostě nepatří.

Ručníky

Tohle pravidlo pochopitelně neplatí pro ručníky a osušky, které právě používáte. Čisté ručníky byste ale měli skladovat mimo koupelnu. Opět kvůli vlhkosti. Nechcete, aby vaše ručníky zapáchaly anebo vnich dokonce rostly plísně.

Holicí strojky

Pokud chcete, aby vám strojky a holítka vydržely co nejdéle, měli byste je uchovávat mimo koupelnu. Vlhkost ve vzduchu poškozuje kovové břity a otupuje je tak.

Léky

Léky byste měli uchovávat při pokojové teplotě a vsuchu. Některé masti nebo krémy se navíc musí skladovat vchladničce. Proto koupelna není zrovna nejvhodnějším místem pro umístění vaší domácí lékárničky. Lepší si pro prášek skočit do ložnice než riskovat.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: koupelnamýdlokoupelnyhygienaručníkvlhkostjistotakoupelny inspiracedoplňky do koupelny
reklama