Vánoce

3. listopadu 2016 06:00

Jana Brass

Krok za krokem: Girlanda z chvojí a ze šišek

Vyrobte si tradiční vánoční dekoraci z přírodních materiálů.

Základní materiál na tuto vánoční výzdobu získáte během podzimní procházky do přírody. Hledejte zajímavě vypadající šišky a co nejčerstvější chvojí z borovic, smrků a samozřejmě jedlí. Přidat můžete i to, co najdete na zahradě – skvělé jsou větévky tújí a hodit se bude i cokoliv se zelenými lístečky.

Budete potřebovat:

Chvojí a zeleň, šišky, stužky, vázací drát a pevný dát nebo silnější provaz jako základ, skoby, tavnou pistoli, řetěz se světélky, jednovrstvou barvu na kov – zlatou nebo stříbrnou, případně sníh ve spreji

Přírodní materiály můžete doplnit stužkou, případně zlatou či stříbrnou barvou nebo sněhem ve spreji, Foto: Primalex

Jak na to

Nejdříve si odměřte délku základního drátu a zahradnickými nůžkami si nastříhejte chvojí a větvičky. Šišky můžete nabarvit štětcem, případně je ponořte přímo do nádoby s barvou a nechejte zaschnout. Nastříhejte různě dlouhé stužky a s pomocí tavné pistole je jedním koncem připevněte k šiškám.

Šišky můžete natřít stříbrnou nebo zlatou barvou na kov nebo postříkat sněhem ve spreji, Foto: Primalex

Na odměřený základ rozmístěte stužky s přivázanými šiškami a potom postupně vázacím drátkem připevňujte větvičky. Okolo nich nakonec můžete obtočit i řetěz se žárovičkami. Hotovou girlandu opatrně a za pomoci vázacího drátku připevněte na připravené skobičky. Tuto tradiční dekoraci můžete zavěsit na okno, dveře, branku nebo třeba na zábradlí balkónu.

Materiál na tuto vánoční výzdobu získáte hlavně v přírodě, Foto: Primalex

(mok)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také