Bydlení

28. dubna 2015 05:17

Klára Beščecová

Kuchyň pro singles, zn. Vhodná ke stěhování

Není kuchyň jako kuchyň. Na ty velké a nadupané kuchyňskými pomocníky někdy nezbývá místo, a tak se musíme spokojit s menším měřítkem. To, co ale vymyslela mladá designérka, je téměř příruční zavazadlo.

Španělka Ana Arana se zamyslela nad tím, co a jak většinou jedí zaměstnaní lidé, kteří ještě nemají rodinu a žijí většinou sami. Způsob přípravy i konzumace nazývá rituálem, a ty se mění. Dnes lidé už tolik nevyužívají prostorné jídelny, nevaří půl dne a nechtějí strávit hodiny spaření nad hrnci. A co víc, mnoho zjídel sežvýkají sami.

Jen si vzpomeňte na všechny možné bagety snědené u počítače, popcorny, brambůrky a oříšky rozdrobené na pohovce u televize. Anebo na saláty, müsli a hotová jídla, která si doma jen ohřejeme. Jak ukázaly výzkumy, které Anu inspirovaly, pro dnešní singles jsou největšími problémy spojenými spřípravou jídla skladování, čas a prostor. Pokud ale půjdeme dál, podobné problémy někdy mají i mladé páry. Je tolik věcí vživotě, co lze zažít, tak proč si ubírat čas postáváním u plotny a nechat si zabírat kuchyní půl garsonky.

Rodačka zBilbaa, která studovala na prestižním Evropském designovém institu, přišla se skvělým řešením.

Vymyslela ultra malou a kompaktní kuchyňskou linku, vníž naleznete vše, co potřebujete. Svůj zázrak pojmenovala Gali a napěchovala do něj dřez, lednici, indukční varnou desku, malou špajzku a dokonce i desku pro přípravu jídla, kterou můžete využít jako jídelní stůl.

A co víc, když se budete muset stěhovat do jiného bytu, Gali jednoduše rozložíte na čtyři moduly a převezete i vprostornějším osobním autě!

Ana Arana si se svou kuchyňkou opravdu pohrála a dokázala uspořit místo, které občas vmalých bytech tak schází. Chataři a chalupáři u nás by ale takovou mini kuchyňskou linku možná také ocenili. Kdo ví, který výrobce se nápadu rychle chytí a chytře zaplácne díru na trhu. Gali by jistě stála za to.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také