Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Levný nábytek z palet: 13 nápadů, jak bude vypadat luxusně

Levný, nápaditý a krásný, takový je nábytek z palet, když se budete jen trochu snažit. Navíc budete bydlet udržitelně! Podívejte se na 13 tipů, jak skvěle může nábytek z palet vypadat.
Vydáno: 05.07.2018
Inspirujte se!
Autor: Pinterest.com Inspirujte se!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Proč si pořídit nábytek z palet?

V první řadě proto, že je nesmírně levný! Jednu paletu můžete sehnat od 100,- nebo dokonce zadarmo, když budete pátrat po rodinných pokladech nebo na internetu, kde občas někdo přenechá palety za odvoz.

Nemusíte mít nutně hluboko do kapsy ani být s bandou ve studentském bytě. Paletový nábytek je opravdu krásný, variabilní a skoro by se dalo říci “sexy”, když své nápady dobře uchopíte.

Také zdůrazníte svoji image člověka, kterému není fuk, jak to bude s planetou! Tím, že máte doma nábytek z palet, krásně recyklujete materiál a žijete udržitelně!

Palety se na zahradní nábytek skvěle hodí.
Autor: Pinterest.com Palety se na zahradní nábytek skvěle hodí.

Kde palety získat?

Pokud se vypravíte do velkovýroby, moc toho nezmůžete. Tam prodávají palety v ohromném množství pro kamionovou přepravu a nějaké malé odběry logicky neprovozují.

Lepší a rychlejší najít si ve svém okolí výkupnu palet, kam se nepotřebné palety sváží a vy si můžete vybrat kusy přímo pro sebe. Dbejte na to, aby nebyly zpuchřelé nebo poškozené, vybírejte kvalitní a především pevné jedince.

Jedna paleta vás přijde na stovku, hodně pěkná a nová až na 250,- Kč ale i to je skvělá cena!

Krásné a praktické!
Autor: Pinterest.com Krásné a praktické!

Jaké můžete mít?

Tuzemské i zahraniční, to je na vás. Setkáte se se čtyřmi rozměry, které bývají v našich končinách běžné a to: 60 x 40 cm, 80 x 60 cm, 120 x 80 cm a 120 x 100 cm. Někdy se vám může poštěstit najít nějaký zakázkový atyp, pokud je v pořádku, rozhodně ho ve výkupně nenechávejte.

Co s doma s nimi?

Nejprve budete potřebovat plán. Ujasněte si, co budete od palet chtít a jaký kus nábytku z nich hodláte vyrobit. Možná se na to necítíte, tak se domluvte se šikovnými kamarády nebo tatínky, kteří to pro vás za dobrý oběd rádi udělají.

• Sežeňte si podrobný obrázek, návrh, ideu, který chcete dosáhnout. Palety pak sestavte a pusťte se do díla.

•  Musíte je zbavit hřebíků, svorek a třísek! Budete pilovat, hoblovat, šmirglovat  a tupit hrany. Bezpečnost především!

•  Na palety rozhodně přijde impregnace i v případě že jim chcete nechat přírodní a surový vzhled. Pokud se na nich má sedět nebo ležet, zvažte nosnost a rozhodně připravte adekvátní matrace, polštáře a futony, samy od sebe  by nebyly moc pohodlné.

Pro inspiraci si prohlédněte naši pestrou galerii a pusťte se do díla!

(ku)

Článek je zařazen v: palety , nábytek , nábytek z palet , levný nábytek , inspirace , bydlení , DIY
Speciály:
Reklama