Veselé dýně vytvořte z papíru, ze sklenic, korkových špuntů i z kusu dřeva

K podzimu patří i parádní podzimní nebo, chcete-li, halloweenská výzdoba z dýní. A zdaleka to nemusejí být jenom dýně, která by vám vyrostly na záhonech. Využijte materiál, který najdete běžně doma a dejte se do práce. Vlastně ne do práce, tohle bude pořádná zábava!

Dýně zbarevných papírů

Materiál na výrobu papírových dýní určitě najdete ve školní aktovce svých dětí, a pokud ne, vše nakoupíte vnejbližším papírnictví.

Jednoduché papírové dýně můžete vyrábět spolu sdětmi. Je to jednoduché! Pruh zoranžového papíru nastříhejte na úzké proužky, ale tak, aby proužky zůstaly na konci spojené. Pak je postupně slepujte do kroužků, a nakonec je všechny stočte do tvaru dýně. Na hotovou dýni nalepte i vystřižený list a dlouhé zelené úponky.

Dýně ze skleniček

Porozhlédněte se po kuchyni a určitě najdete několik přebytečných skleniček, které můžete využít na jednoduchou podzimní dekoraci.

Spodní část skleničky natřete oranžovou barvou a hrdlo zase nazeleno. Při trošce představivosti vám před očima vyskočí jednoduché dýně. Ale můžete zeleně natřít i víčka sklenic a ještě na ně nalepit stopku zkorkového špuntu od vína. Pak už dýni pozná úplně každý.

Dýně zkorkových špuntů

Máte doma mnohem větší sbírku korkových špuntů? Pak znich sestavte dýně celé. Jednotlivé špunty slepte disperzním lepidlem typu Herkules do tvaru dýně, přední plochu dýně natřete oranžovou akrylovou barvou a nakonec přidejte i stopku zdalšího špuntu a ozdobný list. Ten můžete vystřihnout zpapíru nebo zplsti.

Dýně zvíček na zavařovací sklenice

Máte doma přebytek víček kzavařovacím sklenicím? Ale takových, které se skládají ze samostatného kroužku a plochého víčka? Pak kroužky nastříkejte oranžovou barvou ve spreji a po zaschnutí je svažte provázkem do tvaru dýně.

Dýně znařezaných větví stromu

Možná vám po podzimním úklidu zůstalo na zahradě ležet i pár silnějších větví. Nařežte je na pláty a využijte na podzimní dekoraci.

Dřevěné pláty natřete oranžovou barvou a ozdobte je nalepením stopky zvětve, přidejte listy zpapíru, plsti nebo si vkvětinářství kupte listy umělých květin. Úponky zase můžete vytvořit ztzv. chlupatých drátků. Koupíte je běžně vpapírnictví, ale dokonce i vtabáku, protože se používají na čištění dýmek. To byl vlastně jejich původní účel.

Dýně zdřevěných polen a zbytků trámu

Vydejte se do kůlny na dřevo a určitě tam objevíte i další vhodný materiál na výrobu dekoračních dýní. Pak už stačí jenom fantazie, šikovné ruce a oranžová barva a štětec.

Dýně zbedniček a lísek na ovoce

Máte fantazie na rozdávání? Pak určitě objevíte základ dýňové dekorace i vmnoha dalších předmětech. Dokonce i vobyčejné bedničce na ovoce.

Urodilo se vám na zahradě dostatek skutečných dýní? Pak vytvořte podzimní dekorace znich:


Přečtěte si také