reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Veselé dýně vytvořte z papíru, ze sklenic, korkových špuntů i z kusu dřeva

Simona Sedláčková , Vydáno: 24.10.2020
K podzimu patří i parádní podzimní nebo, chcete-li, halloweenská výzdoba z dýní. A zdaleka to nemusejí být jenom dýně, která by vám vyrostly na záhonech. Využijte materiál, který najdete běžně doma a dejte se do práce. Vlastně ne do práce, tohle bude pořádná zábava!

reklama

Dýně z barevných papírů

Materiál na výrobu papírových dýní určitě najdete ve školní aktovce svých dětí, a pokud ne, vše nakoupíte v nejbližším papírnictví.

Jednoduché papírové dýně můžete vyrábět spolu s dětmi. Je to jednoduché! Pruh z oranžového papíru nastříhejte na úzké proužky, ale tak, aby proužky zůstaly na konci spojené. Pak je postupně slepujte do kroužků, a nakonec je všechny stočte do tvaru dýně. Na hotovou dýni nalepte i vystřižený list a dlouhé zelené úponky.

Dýně z barevných papírů
Autor: Pinterest.com Dýně z barevných papírů

Dýně ze skleniček

Porozhlédněte se po kuchyni a určitě najdete několik přebytečných skleniček, které můžete využít na jednoduchou podzimní dekoraci.

Spodní část skleničky natřete oranžovou barvou a hrdlo zase nazeleno. Při trošce představivosti vám před očima vyskočí jednoduché dýně. Ale můžete zeleně natřít i víčka sklenic a ještě na ně nalepit stopku z korkového špuntu od vína. Pak už dýni pozná úplně každý.

Dýně ze skleniček
Autor: Pinterest.com Dýně ze skleniček

Dýně z korkových špuntů

Máte doma mnohem větší sbírku korkových špuntů? Pak z nich sestavte dýně celé. Jednotlivé špunty slepte disperzním lepidlem typu Herkules do tvaru dýně, přední plochu dýně natřete oranžovou akrylovou barvou a nakonec přidejte i stopku z dalšího špuntu a ozdobný list. Ten můžete vystřihnout z papíru nebo z plsti.

Dýně z korkových špuntů
Autor: Pinterest.com Dýně z korkových špuntů

Dýně z víček na zavařovací sklenice

Máte doma přebytek víček k zavařovacím sklenicím? Ale takových, které se skládají ze samostatného kroužku a plochého víčka? Pak kroužky nastříkejte oranžovou barvou ve spreji a po zaschnutí je svažte provázkem do tvaru dýně.

Dýně z víček na zavařovací sklenice
Autor: Pinterest.com Dýně z víček na zavařovací sklenice

Dýně z nařezaných větví stromu

Možná vám po podzimním úklidu zůstalo na zahradě ležet i pár silnějších větví. Nařežte je na pláty a využijte na podzimní dekoraci.

Dřevěné pláty natřete oranžovou barvou a ozdobte je nalepením stopky z větve, přidejte listy z papíru, plsti nebo si v květinářství kupte listy umělých květin. Úponky zase můžete vytvořit z tzv. chlupatých drátků. Koupíte je běžně v papírnictví, ale dokonce i v tabáku, protože se používají na čištění dýmek. To byl vlastně jejich původní účel.

Dýně z nařezaných větví stromu
Autor: Pinterest.com Dýně z nařezaných větví stromu

Dýně z dřevěných polen a zbytků trámu

Vydejte se do kůlny na dřevo a určitě tam objevíte i další vhodný materiál na výrobu dekoračních dýní. Pak už stačí jenom fantazie, šikovné ruce a oranžová barva a štětec.

Dýně z dřevěných polen a zbytků trámu
Autor: Pinterest.com Dýně z dřevěných polen a zbytků trámu

Dýně z bedniček a lísek na ovoce

Máte fantazie na rozdávání? Pak určitě objevíte základ dýňové dekorace i v mnoha dalších předmětech. Dokonce i v obyčejné bedničce na ovoce.

Veselé dýně z bedniček
Autor: Pinterest.com Veselé dýně z bedniček

Urodilo se vám na zahradě dostatek skutečných dýní? Pak vytvořte podzimní dekorace z nich:

Veselá zvířátka z dýní

Veselá zvířátka z dýní: Bude se vám líbit kočka, prasátko, sova, nebo liška?

Podzimní květinové dekorace

Podzimní květinové dekorace: Místo vázy vám postačí dýně ze zahrady

reklama

Článek je zařazen v: podzim , podzimní výzdoba , dekorace , dýně , Hallowen , jak vyrobit , jak vytvořit , Halloween , halloweenská dekorace

reklama

Přečtěte si také