Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Musíte vidět! Luxusní byt, do kterého se vstupuje rourou

Ty nejrozlehlejší, tedy až nesmyslně velké byty se zdají oslovovat lidi, kteří se obzvlášť rádi stylově baví.
Vydáno: 10.05.2017
Hřiště, strom ani krb velikosti drezíny nezastřou chybějící okna
Autor: archiv Martin Building Company Hřiště, strom ani krb velikosti drezíny nezastřou chybějící okna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Názorným příkladem je tento loft v San Franciscu o rozloze 460 m² s basketbalovým hřištěm a stromem v obýváku. Osobitý loft v prostorách bývalého skladu navrhl jeho majitel spolu s architekty z Martin Building Company. Asi nejvíc pozornosti přitahuje chodba z obrovské, laserem svařované ocelové roury, vedoucí do obývací zóny se stropem ve výšce odpovídající dvěma poschodím. Největší místnost nemá sice žádné svislé okno, díky střešním oknům o rozměrech obstojného pokoje (to největší, posuvné, měří bezmála 5 x 7 m) je ale i tak bohatě prosvětlená.

Loft prosvětlují střešní okna, z nichž to největší má rozměry obstojného pokoje (měří bezmála 5 x 7 m)
Autor: archiv Martin Building Company Loft prosvětlují střešní okna, z nichž to největší má rozměry obstojného pokoje (měří bezmála 5 x 7 m)

Povahu lidského obydlí někdejšímu skladu propůjčuje dřevěná trámová konstrukce. Již zmíněný hlavní prostor je určený zábavě i odpočinku, k nimž skýtá skutečně mnoho příležitostí. Vedle hřiště tu je stolní fotbal, krb a spousta pohovek, z nichž některé spočívají na vyvýšených plošinách stranou hlavního dění.

Tento byt je ale kromě luxusního vybavení zajímavý i svou tržní cenou. Ta celková, za niž jej původní majitel prodal, činí 70 milionů korun. Skutečně zajímavá je ale poměrná cena za metr čtvereční, která vychází na 152 000 Kč. Potvrzuje to pravidlo o raketovém nárůstu cen po překročení hranice určité míry luxusu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Prostor prosvětlují velká tovární okna

Místnosti prostupují loftem jako stuha

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji

Londýnský loft v newyorském stylu

V zařízení se uplatnil i starožitný nábytek

Levný loft z bývalé papírny stál pouhých 16 000 Kč za m²


Článek je zařazen v:
Reklama