Bydlení

10. května 2017 14:25

Klára Beščecová

Musíte vidět! Luxusní byt, do kterého se vstupuje rourou

Ty nejrozlehlejší, tedy až nesmyslně velké byty se zdají oslovovat lidi, kteří se obzvlášť rádi stylově baví.

Názorným příkladem je tento loft vSan Franciscu o rozloze 460 m² s basketbalovým hřištěm a stromem vobýváku. Osobitý loft vprostorách bývalého skladu navrhl jeho majitel spolu sarchitekty z Martin Building Company. Asi nejvíc pozornosti přitahuje chodba zobrovské, laserem svařované ocelové roury, vedoucí do obývací zóny se stropem ve výšce odpovídající dvěma poschodím. Největší místnost nemá sice žádné svislé okno, díky střešním oknům o rozměrech obstojného pokoje (to největší, posuvné, měří bezmála 5 x 7 m) je ale i tak bohatě prosvětlená.

Povahu lidského obydlí někdejšímu skladu propůjčuje dřevěná trámová konstrukce. Již zmíněný hlavní prostor je určený zábavě i odpočinku, knimž skýtá skutečně mnoho příležitostí. Vedle hřiště tu je stolní fotbal, krb a spousta pohovek, znichž některé spočívají na vyvýšených plošinách stranou hlavního dění.

Tento byt je ale kromě luxusního vybavení zajímavý i svou tržní cenou. Ta celková, za niž jej původní majitel prodal, činí 70 milionů korun. Skutečně zajímavá je ale poměrná cena za metr čtvereční, která vychází na 152000 Kč. Potvrzuje to pravidlo o raketovém nárůstu cen po překročení hranice určité míry luxusu.

(dah)Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také