Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Místnosti prostupují loftem jako stuha

Bývalou tovární halu zlidštily vestavěné místnosti s oválnými stěnami.
Vydáno: 17.06.2015
Prostor prosvětlují velká tovární okna
Prostor prosvětlují velká tovární okna Autor: archiv Graux & Baeyens Architecten
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Přestavba průmyslové haly na loft přináší problém, jak daný velký prostor obsáhnout, aby se jeho obyvatelé cítili dobře. Architekti ze studia Graux & Baeyens využili vysokých stropů jedné tovární haly poblíž belgického města Kortrijk k vestavbě místností v patře. Aby prostor zpříjemnili, navrhli horní místnosti s oválnými stěnami, které se společně vlní interiérem jako stuha. Prostor o rozloze 150 m² tím zvětšili o dalších 90 m² podlahové plochy. Pár s dítětem, který si přestavbu objednal, tedy nouzi o místo rozhodně nemá.

Různě velké místnosti nejsou v linii, díky oválnému průběhu jejich stěn ale přesto jedna na druhou opticky navazují. Místnosti nesené vlastní ocelovou konstrukcí se vyhýbají sloupům a otevírají se směrem k velkým továrním oknům. V přilehlém prostoru je jídelna a obytná zóna, obě maximálně osvětlené denním světlem.

Architekti kombinací různých křivek i různě vysokých prostor často sahajících přes dvě podlaží nejenže zvětšili obytnou plochu, ale i rozbili dojem haly a dali vzniknout zcela jedinečnému interiéru.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji

Londýnský loft v newyorském stylu

Obývací část se dvěma řadami oken

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

V zařízení se uplatnil i starožitný nábytek

Levný loft z bývalé papírny stál pouhých 16 000 Kč za m²


Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama