Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Místnosti prostupují loftem jako stuha

Bývalou tovární halu zlidštily vestavěné místnosti s oválnými stěnami.
Vydáno: 17.06.2015
Prostor prosvětlují velká tovární okna

Přestavba průmyslové haly na loft přináší problém, jak daný velký prostor obsáhnout, aby se jeho obyvatelé cítili dobře. Architekti ze studia Graux & Baeyens využili vysokých stropů jedné tovární haly poblíž belgického města Kortrijk k vestavbě místností v patře. Aby prostor zpříjemnili, navrhli horní místnosti s oválnými stěnami, které se společně vlní interiérem jako stuha. Prostor o rozloze 150 m² tím zvětšili o dalších 90 m² podlahové plochy. Pár s dítětem, který si přestavbu objednal, tedy nouzi o místo rozhodně nemá.

Různě velké místnosti nejsou v linii, díky oválnému průběhu jejich stěn ale přesto jedna na druhou opticky navazují. Místnosti nesené vlastní ocelovou konstrukcí se vyhýbají sloupům a otevírají se směrem k velkým továrním oknům. V přilehlém prostoru je jídelna a obytná zóna, obě maximálně osvětlené denním světlem.

Architekti kombinací různých křivek i různě vysokých prostor často sahajících přes dvě podlaží nejenže zvětšili obytnou plochu, ale i rozbili dojem haly a dali vzniknout zcela jedinečnému interiéru.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji

Londýnský loft v newyorském stylu

Obývací část se dvěma řadami oken

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

V zařízení se uplatnil i starožitný nábytek

Levný loft z bývalé papírny stál pouhých 16 000 Kč za m²


Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama