Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Nové sídlo Apple

Sídlo bude utopené v zeleni.
Vydáno: 28.05.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Čtyřpatrové kruhové sídlo pro 13 000 zaměstnanců navrhl pro svoji firmu sám Steve Jobs. Budovu dokončit nestihl, její výstavba však neustala.

Cílem Applu je co největší využití obnovitelných zdrojů, střechy tedy budou pokryty solárními panely a celý kampus bude stavěn v souladu s okolím. Termín dokončení stavby je stanoven na rok 2016 a celková hodnota sídla přesáhne pět miliard dolarů, což je zhruba sto miliard korun.

Obrovská cena stavby je částečně způsobena i vysokými nároky na pracovní výbavu zaměstnanců a technologie. Další mimořádné náklady si vyžádají nové silnice a podzemní parkoviště. Finančně zanedbatelná není ani výsadba tisíců stromů vně i uvnitř nového administrativního prstence.

Mohlo by vás zajímat:

Tento pasivní dům v Ile-de-France, což je malý administrativní region na severu Francie, je replikou tradičního domu. Narozdíl od něj však nemá vytápění

Co všechno umí pasivní dům?

Aby vám nezbyly oči pro pláč

Přijít o byt je tak snadné. Za 200 Kč ročně ale můžete mít klid

Článek je zařazen v:
Reklama