Bydlení

25. listopadu 2016 12:16

Markéta Zídková

Odpad na kapotě, zablokované auto aneb 5x popelářova nejčastější pomsta

To, že popeláře většinou nevidíte, neznamená, že neexistují. Protože vám své výhrady nemohou přednést osobně, zanechávají vám následující výmluvné vzkazy, které neradno brát na lehkou váhu.

Vstávají mezi 3. a 4. v noci a tak je nevidíte, jak je rok dlouhý. Přesto u vás odvádějí důležitou práci, k jejímuž výkonu si kladou určité podmínky. Je jasné, že přes špatně zaparkované auto nikdo popelnici ani kontejner tahat nebude. Popeláře, kteří možná zaujímají společenské postavení na nejnižších příčkách pomyslného žebříčku, mají lidé ostatních profesí za neviditelnou samozřejmost, a tak nepřemýšlejí o tom, že je to namáhavá práce. Přehlížený popelář se ale dokáže nepříjemně zviditelnit. Takhle vám dá najevo, že vás má v hrsti:

Popelnice madlem ke zdi

Známka drobné rozladěnosti a varování, které lze volně interpretovat jako „Nehraj si se mnou.“ Na vině bude drobnost ztěžující popelářovi práci jako např. v chodbě postavený skútr nebo jiné překážky v cestě.

Popelnice blokující branku

Tímto mimořádně zákeřným způsobem vám popeláři doporučují, abyste si připlatili za nadstandardní dopravu popelnic. Buď je máte dál, než jim vyhovuje, anebo je na cestě příliš mnoho schodů.

V úvahu ale připadá i vyřizování osobních účtů po ostřejší slovní výměně, kterou si popelář mohl vyložit jako nespravedlivou.

Opravdu je vám jedno, jak se popelář dostane k těm kontejnerům? Vězte, že popelářovi je zas jedno, jak od nich odjedete, Foto: grabberwocky

Popelnicemi obestavěné auto

Vzkaz řidičovi, aby autem neblokoval cestu ke stanovišti popelnic, protože ty se pak špatně vozí ke kukabusu.

Odpad na kapotě a skle

Výhled z auta zastřený směsí vaječných skořápek, ohlodaných kostí, prázdných plechovek od piva a slupek od banánů znamená totéž – auto popelářům nejspíš překáželo.

Tip: při čištění auta rovnou zkontrolujte i tlak v pneumatikách.

Nevysypaná popelnice

Nejsilnější kalibr v arzenálu odvet každého popeláře spočívá v tom, že si vás nevšímá. Tato forma pomsty je zvláště bolestivá v parném létě. Potíž je pravděpodobně v tom, že v popelnici skončilo něco, co se do ní podle smlouvy vyhazovat nesmí. Popeláři vás takto trestají i několik týdnů.

Pozor, i dobře zakrytou suť popelář odhalí jednoduše podle toho, že je popelnice nezvykle těžká.

Podívejte se, co dokáže popelářský lis: Ve voze zmizí celé osobní auto:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Video: Co dovede lis popelářského auta

https://www.youtube.com/watch?v=q2Vss7W4Irg

Sdílejte článek

Přečtěte si také