Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Orazítkujte si pokoj: Vlastní razítka promění stěny k nepoznání

Nemusíte kupovat tapety nebo kreslit složité obrazce. Udělejte si jednoduchá razítka podle našeho návodu a pak už je jen obtiskněte na stěny! Můžete přizvat děti, bude je to bavit a samy si ozdobí pokojíček.
Vydáno: 12.09.2019
Dokonale sladěné
Autor: Pinterest Dokonale sladěné
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Budete malovat dětský pokoj, ale nechcete jen výmalbu a na tapetování se necítíte? V obchodech seženete plno šablon a lepicích ozdobných pásků, obrázků a samolepek, ale možná je to na vás moc komerční, moc barevné, prostě moc… Skvěle fungují razítka – když si vyrobíte vlastní, získáte originál.

Pomocí razítek z pěnové hmoty dotvoříte pokoj nejen dětem, ale můžete je využít kdekoliv. Pěnovou hmotu koupíte ve velikost A4 v každém papírnictví či uměleckých potřebách za 10 Kč. Jako barvu můžete použít obyčejné dětské tempery.

Jak na to?

Nejprve si navrhněte motiv, ten vystřihněte z papíru a obkreslete na pěnovou A4. Pak vystřihněte tvar razítka, který nalepte na dřevěný špalíček nebo nějakou pevnou krabičku. Širokým štětcem naneste barvu na razítko a párkrát obtiskněte na papír, aby se razítkovací plocha pěkně stejnoměrně zapila. A můžete začít obtiskávat na stěnu. Předem si promyslete, zda chcete dekorovat celou stěnu, vytvořit proužek nebo jen jedno zákoutí, na které chcete upoutat pozornost.

Tady najdete fotonávod:

 

Pokud si chcete namíchat požadovaný odstín barvy, pamatujte na množství, které budete potřebovat. Znovu se vám namíchat stejná barva povede jen velmi těžko.

Až budete mít dílo hotové, nechte stěny důkladně zaschnout a pak už jen pozvěte malého obyvatele. V pokojíku se teď bude cítit dobře nejen on. Znáte snad lepší pocit, než udělat radost dítěti.

A tady najdete inspiraci, jak orazítkovat stěny:

Tip: Krásné je také stínování. Plochu razítka natřete různými odstíny barev.

Tip: Razítko můžete použít i v jiných místnostech, například v ložnici kolem stropu.

Tip: Pokud si netroufáte na výrobu, razítka se dají koupit v obchodech s uměleckými potřebami nebo na internetu.

Razítka si můžete vyrobit také klasicky z brambor, do kterých vyřežete jednoduché motivy. Hodí se i korek, postačí i houbička na nádobí nebo molitan.

(veh)

Další články s DIY nápady:

Broučci z oblázků

Broučci z oblázků: Jak vyrobit dekoraci na stůl nebo roztomilé těžítko

Tričko s květinovým dekorem

Tričko s květinovým dekorem: Pohrajte si s foukacími fixy

Článek je zařazen v: DIY , DIY
Speciály: DIY projekty
Reklama