Manželé koupili dům, který inspiroval horor V zajetí démonů. Mají s ním velké plány

V noci se tu ozývají prapodivné zvuky a občas je slyšet něčí hlas. V domě, kde bydlela rodina Perronových ze slavného hororu V zajetí démonů, dodnes straší. Stavení, které vypadá děsivě i zvenku, si přesto koupila mladá dvojice z amerického státu Maine.

Roku 1971 se rodina Perronových nastěhovala do velkého venkovského domu vHarrisvillu ve státě Rhode Island. Brzy se začaly dít záhadné věci a rodina nakonec musela povolat démonology Eda a Lorraine Warrenovy. Dům měl za sebou pohnutou historii, v19. století tu například žila Bathsheba Sherman, údajná satanistka, která se ve filmu proměnila vhlavního démona, který rodinu mučil. Vdomě došlo také kněkolika úmrtím.

Film sice nenásledoval příběh přesně, dům tu vypadá také jinak než vreálu, ale Lorraine Warren do přípravy filmu zasahovala a údajně nedovolila filmařům, aby příběh Perronových zbytečně dramatizovali. I tak vznikl horor, který je považovaný za jeden znejděsivějších vůbec.

Kvůli finančním problémům rodina Perronových žila vdomě až do roku 1980, vprokletém stavení tak strávili téměř deset let. Dnes má dům nové majitele. Koncem června 2019 si budovu koupili manželé Cory a Jennifer Heinzenovi. Jsou to lovci duchů, není proto divu, že investovali a dům si pořídili.

Setkali se dokonce sAndreou Perron, nejstarší dcerou Perronových, která o svých vzpomínkách napsala dvoudílnou knihu. Domu se nebojí, ale přiznávají, že tu jsou slyšet prapodivné zvuky.

Přestože tu evidentně strávili noc, na stálo tu bydlet nehodlají. Chtějí budovu zrekonstruovat a otevřít ji turistům, kteří by rádi poznali místo, které posloužilo jako inspirace pro film. „Do domu jsme se okamžitě zamilovali,“ řekli Heinzenovi americkým novinám Sun Journal. „Osm a půl akru pozemku, řeka a rybník za domem. Je to tu tak klidné, nezáleží nám na příběhu, který se kdomu váže, je to tu krásné,“ dodávají záhadologové.

Další články o hororových filmech:


Přečtěte si také