Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Venčení psa a karanténa: Co lidé mohou a co ne

Až 40 procent domácností v Česku má psa. Jak bude vypadat venčení, když páníček zůstane v karanténě kvůli koronaviru? Situace bude složitější, ale ne beznadějná. Za určitých podmínek je možné psa vyvenčit, o žádnou procházku se ale jednat nebude.
Vydáno: 09.03.2020
Koronavirus a venčení psů
Autor: istock.com Koronavirus a venčení psů

Čtrnáctidenní karanténa se týká všech, kteří se vracejí z rizikových oblastí. Pokud mají psy, měli by se připravit na výraznou změnu. Nebude možné zajít ven kdykoli.

Podle tiskové mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dany Šalamunové lze psa venčit za určitých podmínek a jen v případě, že člověk nemá jinou možnost, tedy že nemůže říct sousedovi nebo příbuznému, aby za něj psa vyvenčil. „Pokud člověk žije sám a nemá nikoho (kdo by psa vyvenčil), může ven, ale platí, že musí jít ráno nebo večer a nezdržovat se venku dlouho,“ říká Šalamunová.

Všechny články o koronaviru najdete ve speciálu:

Ideální je mít roušku, ale pokud ji člověk nemá, musí od ostatních udržovat bezpečnou vzdálenost, což je zhruba 1,5 metru. „Ideální je mít roušku, ale chápeme, jaká je situace na trhu," vysvětluje Šalamunová.

Nesmí také vyhledávat kontakt s jinými lidmi, například se dát do hovoru se sousedy, aby se zabránilo potenciálnímu šíření koronaviru. Podle Šalamunové je ideální situací nevycházet ven vůbec, ale musí se brát v potaz, že jsou i lidé, kteří nemají nikoho, kdo by se jim o psa postaral. Podle tiskové mluvčí je ale případů, kdy by lidé neměli nikoho, kdo by za ně psa vyvenčil a došel na nákup, málo.

Podívejte se na vzkaz od designerky pořadu Jak se staví sen Andrey Hylamrové:

Designerka Andrea Hylmarová přeje všem hodně sil
Designerka Andrea Hylmarová přeje všem hodně sil

Další články o koronaviru:

Udělejte si domácí dezinfekci na ruce z čistě přírodních surovin

Nemůžete koupit dezinfekci? Udělejte si domácí z přírodních surovin

Koronavirus: 12 mýtů, které o něm kolují a zbytečně vyvolávají paniku

KORONAVIRUS SVĚT: Jižní Korea ohlásila 69 nových případů nákazy koronavirem. Celá Itálie jde do karantény

 

Co znamená domácí karanténa?
Autor: archiv FTV Prima Co znamená domácí karanténa?
Článek je zařazen v: koronavirus , pes
Speciály: Koronavirus SARS-CoV-2 , Péče o mazlíčky

reklama