Jak na to

31. května 2020 23:40

redakce Prima Zoom

Plastová okna na míru: Moravská firma PRAMOS má 25 let zkušeností

Okna už dávno nemusí plnit pouze praktickou roli. Trendem současné doby jsou originální okna na míru, která na první pohled oslní svým uměleckým rázem a zajímavou barevnou či dekorovou kombinací. Jak taková okna vznikají a podle čeho najít výrobce, který by rozuměl vašim přáním a potřebám?

Poctivá řemeslná práce se u nás vrací zpátky do módy. Výjimkou není ani realizace oken, u které si majitelé čím dál častěji potrpí na kreativní a originální zpracování kombinující různé materiály, dekory nebo funkční doplňky. Okna tak dnes slouží nejen jako praktická nutnost, ale také jako umělecký a dekorační prvek každého domova. Není divu, že tolik lidí dnes sahá i po individuální výrobě na míru.

Aby tato realizace byla úspěšná, tak je dobré vsadit na firmu, která už za sebou má ověřené zkušenosti a řemeslná ruční práce je pro ni srdcovou záležitostí. Díky svému dlouholetému know-how si dokáže poradit snejrůznějšími zákaznickými požadavky a zároveň dodržet časové termíny. Jak ale takového výrobce najít?

Jak najít správného výrobce oken, na kterého se můžete spolehnout

Českých okenářských firem svlastní výrobou, které jsou na trhu již více jak dvacet let, je jako šafránu, ale jak se říká: kdo hledá, ten najde. Pokud si do internetového vyhledávače zadáte „česká firma na výrobu oken svlastním vývojem a dlouholetou tradicí“, pak pravděpodobně najdete i firmu PRAMOS. Ta patří mezi deset nejlepších firem na českém trhu a vsoučasné době slaví dokonce 25 let od svého vzniku.

Její sídlo se nachází vsrdci jižní Moravy, a právě tam také vznikají všechna její spolehlivá okna i dveře, produkty vyrobené vČeské republice. Jedním znich je špičkové řešení SPACE 8, plastové okno sosmikomorovým profilem a stavební hloubkou 90 milimetrů. S nadsázkou lze říct, že ve světě stavebnictví se jedná o takovou Mona Lisu plastových oken a chloubu místních inženýrů. Jednoduše vrcholné dílo svého autora. Na rozdíl od slavného díla da Vinciho jsou tato okna ovšem cenově dostupná prakticky komukoliv.

Jak se okna na míru vyrábějí

Všechno to začíná konzultací sregionálním odborníkem. Stejně jako každý umělec i výrobce oken musí nejdříve zjistit, kde budou okna umístěna a jaké rozměry i parametry by byly v rámci rozpočtu pro vás nejvýhodnější. Na základě podrobné poptávky i zaměření, které je u moderních výrobců zdarma, vám může poradit, jakým směrem se dát a jaké řešení bude pro vás to nejlepší.

Poté už mu nic nebrání vtom, aby se pustil do dalších příprav. Tým PRAMOSu vám hned na začátku sdělí, jakým způsobem okna vznikají a vysvětlí i původ materiálu. Stejně jako tradiční tuzemská řemesla včetně sklářství nebo pivovarství i výroba českých plastových oken má své přesné postupy a speciální technologie. Díky těmto informacím budete mít o celém procesu skvělý přehled a vždy uvidíte v jaké fázi se zakázka nachází.

Okna inspirovaná lidmi a tajemství jejich řemeslné výroby

Za úspěchem ryze českého výrobce PRAMOS stojí jeho kvalitní výroba, vlastní vývoj a detaily, na kterých si dávají obzvlášť záležet. Preciznost se zvláště ve spolehlivé službě považuje za standard.

Vlastní vývoj

Velkou výhodou PRAMOSU je fakt, že si veškeré plastové profily sám vyvíjí a vyrábí. Vcelém procesu ručí za každý malý krok a tím zákazníkovi ručí za kvalitu i zodpovědný přístup nejen během montáže. Jistě vás nepřekvapí, že zvláště v dnešní době se na montáži právě u tuzemských firem většinou rádi potkáte s profesionálními pracovníky, kteří dodržují i mimořádná opatření pro svou i vaši bezpečnost.

Plastové profily nejvyšší třídy A

Pro vývoj a výrobu PRAMOS využívá jen ty nejlepší materiály (nikoliv recykláty). Mezi ně patří také plastové profily třídy A, které mají tloušťku pohledové stěny 2,8 mm. Tyto profily zajišťují mimo jiné nejvyšší kvalitu, dlouhou životnost oken a maximální bezpečnost. Díky tomu si zákazníci mohou být jistí, že vyrobeným oknům byly do vínku přidány jen ty nejlepší vlastnosti.

Celá výroba na jednom místě

Mezi další přednosti firmy patří i výroba soustředěná do jednoho místa. Na základě toho zákazníci přesně vědí, kde se vše odehrává, a mají stálý přehled o své zakázce. PRAMOS dokonce umožňuje sledovat vývoj zakázky on-line. A co víc, výsledná okna se mohou pyšnit nálepkou pravého českého výrobku.

Nápaditost a kreativita

To, že okna mohou být také uměleckým dílem, dosvědčí spokojení zákazníci. České firmy se nebojí kombinovat různé barvy a funkční prvky, což nabídku dělá ještě rozmanitější.

Skvělou ukázkou je nové šedé provedení okenních profilů, které se stalo novinkou a hitem roku 2019

Výsledek? Okna inspirovaná lidmi

Okna jsou nezbytným prvkem každého domova. Je jen na vás, zdali jim budete chtít vdechnout také uměleckou podobu. Firma PRAMOS nabízí všechny možné varianty, které zaručí nejen dostatek slunečního svitu, ale také unikátní vzhled inspirovaný vaším životním stylem a přáními. Poctivá česká okna jsou tu zkrátka od toho, aby vaše bydlení udělala jak moderní, tak pohodlné a slušivé zároveň.

Sdílejte článek

Přečtěte si také