Bydlení

16. ledna 2017 06:00

Markéta Zídková

Pět skvělých nápadů, jak rozzářit interiér

Pět skvělých nápadů, jak rozzářit interiér

Mějte odvahu vnést do svého života trochu šťávy. Přestaňte lpět na decentních tónech a pořádně se odvažte. Přinášíme vám pět základních pravidel, jak díky barvě, hře se vzory a textilem vykouzlit z obyčejného interiéru bez designového nábytku domov, který má šmrnc a styl.

1. Použijte výrazné látky

Dneska jsou in potisky a vzory v odvážných barevných odstínech, kdy věci díky zářivým barvám vystupují z prostoru. Ty je vhodné zkombinovat s luxusními jednoduchými materiály, jako je třeba samet nebo metalické barvy – to vnáší do interiéru dramatickou hloubku a různorodost. Všimněte si na obrázku metalického puffu. Skvěle zapadá do živého prostoru plného barev.

Závěr: Na vzorech záleží – seberte odvahu a jděte do nich. Člověk by se asi bál kombinovat černobílé proužky se zeleným strakatým přehozem – a tady to funguje bezvadně.

2. Grafické detaily a ovocné motivy jsou in

Geometrické vzory jsou stále oblíbené, na popularitě nabývají látky s dekorem ovoce. Podívejte se, jak skvěle fungují dohromady různé vzory. Můžete vrstvit různé materiály, kombinovat různé vzory. Prostor oživí také výrazná tapeta s vtipným vzorem.

Závěr: Vždy si promyslete celou škálu vzorů a uvědomte si, že design má vliv na to, jak se cítíte. Budete v tom žít, tak se vám to musí líbit. S výraznými vzory začněte na polštářích, kobercích.

3. Elegance ve stylu afro

Tato předsíň získala osobitý vzhled díky zářivě žlutým vstupním dveřím, které perfektně ladí s neutrální barvou zdí. Nábytek je oživený různorodým stylem polštářků setno nádechem. Při zařizování interiéru vyjděte zprvku, který milujete, ať už je to vzor, polštářek nebo stínítko lampy. Ostatní věci mu přizpůsobte.

Závěr: Nebojte se zkusit něco nového, vnejhorším dveře přelakujete.

4. Míchejte a laďte dohromady

Domov by měl vyprávět příběh lidí, kteří v něm žijí. Když se publicistka Misi Overturf nastěhovala do domu v Cape Town v Americe, vymalovala pokoj tmavě šedou barvou. Krb chtěla natřít na bílo. Ale ukázalo se, že původní žlutý nátěr krbu vytvořil se šedou barvou stěn tak třeskutou a nápaditou kombinaci, že už si svůj původní žlutou barvu ponechal.

Závěr: Pracujte se silným základem, šedá, hnědá, černá a dřevo poskytují základ, zatímco zářivé doplňky vytvoří zajímavý a barevný prostor.

5. Vytvořte dominantu

Vytvořte ústřední dynamický bod, který oživí jakoukoliv místnost. Jako zpěvačka Lize Beekman, která sedm týdnů vytvářela opláštění komínu nad sporák pro své blízké přátele.

Závěr: Nemusí to vždy být umělecké dílo, ale něco, co prostě bude výrazné.

Sdílejte článek

Přečtěte si také