Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pět skvělých nápadů, jak rozzářit interiér

16. 01. 2017, 06:00
1/5: 1. Použijte výrazné látky
Živé barvy vytvářejí drmatické napětí v kombinaci s jednoduchými luxusními materiály jako je samet či látky v metalických barvách

Dneska jsou in potisky a vzory v odvážných barevných odstínech, kdy věci díky zářivým barvám vystupují z prostoru. Ty je vhodné zkombinovat s luxusními jednoduchými materiály, jako je třeba samet nebo metalické barvy to vnáší do interiéru dramatickou hloubku a různorodost. Všimněte si na obrázku metalického puffu. Skvěle zapadá do živého prostoru plného barev.

Závěr: Na vzorech záleží – seberte odvahu a jděte do nich. Člověk by se asi bál kombinovat černobílé proužky se zeleným strakatým přehozem a tady to funguje bezvadně.

2/5: 2. Grafické detaily a ovocné motivy jsou in
Geometrické dekory a textil s ovocnými motivy je in

Geometrické vzory jsou stále oblíbené, na popularitě nabývají látky s dekorem ovoce. Podívejte se, jak skvěle fungují dohromady různé vzory. Můžete vrstvit různé materiály, kombinovat různé vzory. Prostor oživí také výrazná tapeta s vtipným vzorem.

Závěr: Vždy si promyslete celou škálu vzorů a uvědomte si, že design má vliv na to, jak se cítíte. Budete v tom žít, tak se vám to musí líbit. S výraznými vzory začněte na polštářích, kobercích.

3/5: 3. Elegance ve stylu afro
Vytvořte si dominantu pokoje

Tato předsíň získala osobitý vzhled díky zářivě žlutým vstupním dveřím, které perfektně ladí s neutrální barvou zdí. Nábytek je oživený různorodým stylem polštářků s etno nádechem. Při zařizování interiéru vyjděte z prvku, který milujete, ať už je to vzor, polštářek nebo stínítko lampy. Ostatní věci mu přizpůsobte.

Závěr: Nebojte se zkusit něco nového, v nejhorším dveře přelakujete.

4/5: 4. Míchejte a laďte dohromady
Decentní tóny jsou základ, rozehrály je barevné doplňky

Domov by měl vyprávět příběh lidí, kteří v něm žijí. Když se publicistka Misi Overturf nastěhovala do domu v Cape Town v Americe, vymalovala pokoj tmavě šedou barvou. Krb chtěla natřít na bílo. Ale ukázalo se, že původní žlutý nátěr krbu vytvořil se šedou barvou stěn tak třeskutou a nápaditou kombinaci, že už si svůj původní žlutou barvu ponechal.

Závěr: Pracujte se silným základem, šedá, hnědá, černá a dřevo poskytují základ, zatímco zářivé doplňky vytvoří zajímavý a barevný prostor.

5/5: 5. Vytvořte dominantu
Žluté dveře rozzářily malou předsíň. Ve spojení s exotickými prvky skvělý výsledný dojem

Vytvořte ústřední dynamický bod, který oživí jakoukoliv místnost. Jako zpěvačka Lize Beekman, která sedm týdnů vytvářela opláštění komínu nad sporák pro své blízké přátele.

Závěr: Nemusí to vždy být umělecké dílo, ale něco, co prostě bude výrazné.