Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Pletení na rukou: Návod, jak si uplést tašku síťovku bez jehlic

Místo jehlic zkuste pletení na rukou či na prstech.
Vydáno: 02.05.2016
Taška "síťovka"
Autor: GRADA Taška "síťovka"

Pletení bez jehlic je dnes obrovským trendem. Je tak možné uplést si jiné věci než na klasických jehlicích. Tuto techniku ocení nejen dospělí, ale i děti, pro které je mnohem jednodušší než pletení s klasickými jehlicemi. Navíc pomáhá rozvíjet jemnou motoriku.

Základem techniky pletení na rukou je vlastně nahrazení silných jehlic předloktími vlastních rukou. Podle tloušťky vaší paže bude mít pletenina veliká oka. Místo jehlic lze také plést na prstech. Oba postupy najdete v knize Pletení na rukou od Lenky Sýkorové z nakladatelství Grada. Kniha stojí 199 Kč. Kniha přináší návody na 14 báječných výrobků, některé zvládnou i začátečníci, jiné jsou pro pokročilejší, kterými se během prvních výrobků určitě stanete i vy.

Materiál si můžete vyrobit sami ze starých triček tak, že je rozstříháte. Musíte být ale pečliví, abyste stříhali stejně silné pruhy. Spotřeba bude veliká, ale zase alespoň nebudete muset řešit dilema, co se starými tričky.

Materiál si můžete koupit – v některých galantériích ho vedou pod názvem Český Hobby Špagát. Jeho výhodou je, že materiál celého klubka bude mít stálou kvalitu, nevýhodou je vyšší gramáž. A pokud si vysníte nějakou zcela konkrétní barvu, může se stát, že ji prostě neseženete.

Speciální příze si pak samozřejmě musíte koupit, ať už si chcete vyrobit boa šálku nebo volánkovou šálu.

My vám dnes přinášíme návod na tašku síťovku ze špagátů, což je složitější výrobek. Začátečníci najdou na konci článku návod na jednoduchou Čelenku do vlasů.

NÁVOD: Taška síťovka ze špagátů

Pletení na rukou  - Obrázek 1 Foto:

Pletení na rukou  - Obrázek 2 Foto:

 

Pletení na rukou  - Obrázek 3 Foto:

NÁVOD: Čelenka do vlasů

Pleteme čelenku - Obrázek 2 Foto:

Pleteme čelenku - Obrázek 3 Foto:

Pleteme čelenku - Obrázek 4 Foto:

A je to ...

Pleteme čelenku - Obrázek 5 Foto:

V knize najdete návod i na takovouhle skvělou šálu:

Šik šála Foto:

Ukázky jsou z knihy Pletení na rukou od Lenky Sýkorové z nakladatelství Grada.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

 

Barevným kombinacím se meze nekladou

DIY: Vytvořte si vlastní kobereček do koupelny

Článek je zařazen v: DIY , pletení na prstech

reklama