Bydlení

5. března 2019 07:50

Markéta Kašková

PŘED a PO: Podívejte se na proměnu dětských pokojů a obýváku z Jak se staví sen

Lucie je mladá vdova se čtyřmi malými dětmi. Před rokem tragicky zahynul její manžel Petr. V bytě, který měli v plánu rekonstruovat, zůstala na všechno sama. Naštěstí lidé v jejich okolí nejsou lhostejní a do pořadu rodinu přihlásil jejich soused. Jak se staví sen je tu od toho, aby dělal radost.

Petr, Lucie a jejich děti bydleli šťastně ve čtyřpokojovém bytě na sídlišti. Vzhledem k tomu, že se jejich rodina rozrostla, rozhodli se ještě za Petrova života byt, ve kterém žili už 10 let, zrekonstruovat a přizpůsobit měnícím se potřebám rodiny. Začali koupelnou. Z jednoho pokoje Petr udělal dílnu a sklad materiálu. Měli v plánu udělat nové pokojíčky, podlahy a celkově zlepšit jejich podmínky. To však Petr nestihl.

Byt by určitě potřeboval kromě nových pokojíčků i změnu dispozic. Jeden pokoj je plný materiálu. V ložnici sLucií jsou společně dvě nejmenší dcery. Nejstarší Vojta má pokoj dohromady sBarborou, a tak by každý znich potřeboval svůj pokoj.

Podívejte se do galerie PŘED a PO.

Chybí jim také úložné prostory. Navíc mají plovoucí podlahu, ze které je soused pod nimi nešťastný kvůli hluku, který děti dělají, takže by jim pomohlo i odhlučnění.

A jak se na proměnu dívají designéři Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

Hodnocení designérů: Byla to jedna z našich rozsáhlejších proměn, čtyři místnosti jsou hodně, ale tahle rodina byla velká a strašně moc to potřebovala! Docela dlouho jsme přemýšleli, jaké místnosti kromě původní tatínkovy dílny vůbec zařídíme, protože variant bylo mnoho. Výsledné stylové pojetí se tentokrát nerodilo úplně snadno, snažili jsme se zachovat některé původní prvky a nedělat brutální zásahy.

Všude bylo strašně moc věcí, které neměly svoje místo. Při takovém počtu dětí se moc nelze divit, že úložné prostory chyběly a ani do budoucna jich asi nebude přebytek. Takže na tohle jsme se soustředili nejvíc. Všechno muselo být perfektně funkční, praktické a v dosahu. Jedině tak může proměna Lucce ulehčit.

Celý díl najdete na webuJak se staví sen.

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje!Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete na stránkách Jak se staví sen.


Přečtěte si také