Bydlení

19. února 2019 08:00

redakce Prima Zoom

PŘED a PO: Podívejte se na proměnu venkovské kuchyně z Jak se staví sen

Designéři v první proměně nové série pořadu Jak se staví sen měnili venkovskou kuchyň propojenou s obývacím pokojem. Z tmavé neoddělané kuchyně vytvořili světlou místnost s velkým jídelním stolem a dvěma lednicemi.

Lucie je velká bojovnice. Nejprve smanželem vybudovala farmu a dodnes musí bojovat se zákeřnou nemocí. Jejím snem vždy byla velká kuchyň, jenže nikdy nebyl čas nebo dostatek prostředků. To změnily Lucčiny sestry, které aktivní ženu přihlásily do pořadu Jak se staví sen.

Designérská dvojice Kamila Douděrová a František Kobližka tak tentokrát stála před nelehkým úkolem proměnit zanedbanou místnost ve snový prostor, kde se bude dobře vařit, jíst i odpočívat. Výsledkem je světlá optimistická kuchyň smoderními spotřebiči. Dokonce tu najdete dvě lednice, jednu na produkty zkozího mléka a jednu na běžné potraviny.

Podívejte se do galerie, jak kuchyň vypadala před proměnou a po ní:

Do místnosti přibyl i velký jídelní stůl, kde se může rodina potkávat. „V proměně se nebouralo, nepropojovalo, naopak se zvýrazňoval kamenným obkladem obloukový průchod mezi místnostmi. Z kuchyně je krásný výhled do kraje, což nás inspirovalo kuchyni pojednat jako venkovní, navrhli jsme pod strop novou trámovou konstrukci, aby připomínala venkovní terasu, a její trámky jsme využili pro pnutí rostlin a osvětlení,“ vysvětlují designéři.

Celý díl najdete na webu Jak se staví sen.

A nezapomeňte, že další sezóna se už připravuje!Budeme ji vysílat na jaře 2020. Více informací o pořadu a všechny epizody najdete ZDE.


Přečtěte si také