Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Příběh hraček! 20 nejcennějších pokladů dětí z celého světa

Každý má svůj poklad.
Vydáno: 17.02.2016
Letadlo, dinosaurus ..
Letadlo, dinosaurus .. Autor: Gabrielegalimberti.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Panenky, autíčka, plyšáci a samozřejmě také stavebnice – zalovte v paměti a vzpomeňte si na hračky, které jste milovali nade vše a které vás provázely celým dětstvím. Na dětské pokojíky a poklady, které se v nich ukrývají, myslel i italský fotograf Galimberti, když se vydával na cestu kolem světa.

Na cestách nakonec setrval 2 roky, navštívil 58 zemí a v rodinách, kde mu bylo umožněno fotografování, požádal děti, aby mu ukázaly svoje hračky. Nejoblíbenější hračkou tříleté Maudy ze Zambie jsou sluneční brýle, které našla v krabici vedle silnice, šestiletý chlapec z Texasu i čtyřletá dívka z Malawi zase pečlivě opatrují plastové dinosaury, protože věří, že je v noci ochrání před únosci a jedovatými hady. Alessia z italské farmy zase ráda pomáhá dědovi s krmením krav a má k tomu svoje vlastní nářadí. Galimberti všechny portréty vydal v knize s názvem Toy Stories, my vám jeho zajímavý umělecký a sociální experiment představujeme následujícím výběrem.

 

Zdroj: Gabrielegalimberti.com

(bras)

Článek je zařazen v:
Reklama