Bydlení

8. srpna 2016 05:16

Markéta Zídková

Šílené bydlení olympioniků v Riu: Největší výzvou není vyhrát závod, ale dát si sprchu

Izolepa byla zřejmě nejpoužívanějším materiálem při dokončovacích pracích v olympijské vesnici v Riu de Janieru.

Zařízení olympijské vesničky bývá dost často v dost zoufalém stavu. Stačí si vzpomenout na fotky ze Zimní olympiády v Soči, kdy sportovci sdíleli na sociálních sítích fotky nefunkčních záchodů apod. Podobně i v Riu de Janiero organizátoři dodělávali řadu věcí na poslední chvíli a podle fotek se nejčastějším spojovacím materiálem, který řeší vše, stala obyčejná lepící páska. Respektive díky ní se sami sportovci ujali dokončovacích prací. Tým Číny na svém Twitteru zveřejnil fotky, jak si sportovci sami díky lepící pásce dodělávají sprchy a fixují záchod. "Lepící páska je něcím, co atleti nemohou opominout na #Rio2016. Může vám pomoci v řadě věcí v olympijské vesnici," píší čínští sportovci spolu s fotografiemi na svém Twitteru.

Olympijská vesnice v Riu de Janiero, Foto: Team China / Twitter

Týden před zahájením se dokonce australská výprava odmítla nastěhovat kvůli špíně, ucpaným záchodům, vodě kapající ze stropu a elektrickým drátům, které trčely ze zdí.

Nově vybudovaná vesnice, která čítá 31 staveb, pojme více než 10 000 sportovců a celkem na 18 000 lidí. Český tým bude mít ve vesnici 177 členů, z toho 106 sportovců. Skvělá je jídelna o rozloze tří fotbalových hřišť. Otevřená je nonstop a je připravena uvařit na 70 000 jídel denně všech kuchyní světa.

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také