Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Sportovní halu přestavěli na výstřední loft plný barev

Bydlet v obrovském otevřeném prostoru má své výhody i nevýhody. Ateliérovým bytům ale nelze upřít atraktivnost a často i velkou míru originality.
Vydáno: 17.09.2015
Loft plný barev
Loft plný barev Autor: Theapt.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Převážná většina loftů jsou přestavěné industriální budovy, které už přestaly sloužit svému původnímu záměru. Velmi často se proto jedná o budovy s vysokými stropy a viditelnou nosnou konstrukcí ať už v podobě dřevěných trámů, nebo kovových nosníků. Šikovný architekt pak z unikátního prostoru dokáže vykouzlit originální bydlení. Lofty ale nevznikají pouze ze starých továren. Můžeme se setkat také s přestavbou a novým využitím odsvěcených kostelů nebo třeba – jako v tomto případě – sportovních hal.

Obývací část a schodiště vedoucí do mezipatra
Obývací část a schodiště vedoucí do mezipatra
Theapt.com

Kompletní rekonstrukci interiéru včetně návrhu dekorací a nábytku má na svědomí kreativní agentura The Apartment. Ta se v roce 2008 chopila příležitosti a celou halu, která byla v té době v havarijním stavu, téměř od podlahy (původní podlahová krytina je totiž částečně zachována) předělala. Součástí haly bylo hřiště na basketbal i běžecká dráha.

V mezipatře je obrovská kuchyně s jídelnou
V mezipatře je obrovská kuchyně s jídelnou
Theapt.com

Přízemí haly se rozkládá na ploše 650 m². Obytný prostor designéři ještě navýšili vytvořením mezipatra. Není tedy divu, že se do loftu nakonec mimo jiné vešlo i 5 ložnic, obrovská lineární kuchyně dlouhá 9 metrů, vnitřní zahrada a domácí kinosál pro 12 osob.

Kinosál pro 12 lidí
Kinosál pro 12 lidí
Theapt.com

Autoři se při vytváření designu interiéru doslova vyřádili. Jako základ zvolili bílou barvu, která zdobí většinu stěn i strop a v této barvě je provedena i velká část nábytku. U neutrální barvy ovšem zdaleka nezůstalo. Vnitřní prostory jsou dekorovány záplavou výrazných barev (asi nikomu neunikne sytě růžový ocelový nosník uprostřed společenské části bytu) a vzorů na tapetách. V originalitě nepokulhává ani výběr doplňků. Tak třeba – kdo může říct, že má šatnu velkou jako ložnici a na stropě mu v ní visí obří stroboskop?

Původní stav haly před rekonstrukcí
Původní stav haly před rekonstrukcí
Theapt.com

Ať už se vám výstřední interiér zalíbil, nebo k němu máte své výhrady, jedno je jisté: V tomto prostoru se originalitě meze nekladou.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji

Londýnský loft v newyorském stylu

Obývací část se dvěma řadami oken

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

Kuchyně s jídelnou jsou jen několik kroků vzdálené od obývací části, ale od gauče je dobře oddělují i rozdílné úrovně podlah. Obnaženou cihlovou zeď obývacího pokoje nasvěcují podlahová svítidla.

Loft v bývalé továrně zklidnila vnitřní zahrada


Článek je zařazen v:
Reklama