Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Inspirace z Istanbulu: V centru města vznikl krásný otevřený loft

Luxusní staromládenecký mezonet.
Vydáno: 31.12.2014
Obývací část se dvěma řadami oken
Obývací část se dvěma řadami oken Autor: Ofis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Plocha 180 m², žádné stěny, jen vytříbený design a luxus. Designéři zařídili starému mládenci v historickém centru Istanbulu mezonet šitý na míru jeho potřebám.

Turecká designérská firma Ofist mezonet neviděla důvod, proč by svobodný muž měl mít doma jakékoli příčky a rozhodla se tedy pro jeden velký otevřený prostor. Už u vstupu tento byt zaujme kamennou dlažbou, rourou vzduchotechniky, minimalistickými schody a uměleckými díly. Obývací pokoj sahá přes dvě podlaží a uzavírá jej sedlová střecha. Velkorysý prostor ještě opticky zvětšuje prosklená stěna ve spodní části a další řadou, tentokrát střešních oken. Dřevem obložené stěny i střecha dobře ladí s kamennými a ocelovými artefakty, které zvláště vynikají ve chvíli, kdy je ozařuje slunce.

Otevřený prostor dovoluje z každého koutu pozorovat nápadité zařízení bytu, ať už jde o jeho knihovnu s lávkou nebo rozměrný zavěšený díl krbu.

Tento mezonet výmluvně ilustruje, jak účelný může být byt v otevřeném prostoru.

Industriálně pojatá kuchyně je dokonalá nejen na pohled, ale i z hlediska logistiky. Vše je v dohledu a takřka na dosah ruky od sporáku.

I v patře situovaná ložnice s postelí na soklu a minimalistickým nábytkem těží z otevřeného prostoru. Je z ní vidět celý spodní obývací prostor s kamennou dlažbou a krbem, přičemž některé části skvostného bytu zdůrazňují četná bodová svítidla. S ložnicí příhodně sousedí koupelna.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Obývací část od zbytku bytu oddělují i podsvícené stropní štukové lišty

Chlapský loft skvěle vytvořil prostor pro popíjení s přáteli

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Článek je zařazen v:
Reklama