Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Stylová svítidla kreslí hravé obrázky na zeď

Chen Bikovská je designérka z Tel Avivu, která se podle vlastních slov zaobírá hrou světla v prostoru. V rámci svého projektu „Popup Lighting“ neboli „rozkládacího světla“ formuje světelné motivy, které propůjčují prostorám jedinečnou atmosféru, inspirují smysly a podněcují představivost.
Vydáno: 28.11.2016
Hra světla v prostoru činí z lampy umělecký objekt

Od dětství designérku Chen Bikovskou z Tel Avivu fascinují rozkládací knížky. Ty ji inspirovaly pro její kolekci „rozkládacích“ světel, neboť podle ní taková svítidla zprostředkovávají podobné zážitky, jaké zakoušejí i děti se svými knížkami.

První kolekce svítidel, kterou navrhla, zahrnovala motivy jelení hlavy, sovy a páva. Vypadají jako z papíru, ve skutečnosti jsou ale vyrobená z laserem řezaného plechu. Efektu rozkládací knížky autorka dociluje světlem. Ze zmíněných motivů má nejraději jelení hlavu – klasický, nostalgii vzbuzující nástěnný objekt, jejž důmyslně interpretuje prostřednictvím světla a dodává mu tím soudobý ráz. Autorka Chen Bikovská z Tel Avivu  Foto:

 Autorka Chen Bikovská z Tel Avivu

Hra světla v prostoru činí z lampy umělecký objekt. Čisté linie svítidla podtrhuje reflexe světla na zdi, která navíc předestřenými motivy podněcuje představivost. „Když jsem byla malá, milovala jsem rozkládací knížky. Dokázaly mě totiž vtáhnout do fantaskního magického světa, který pokaždé spouštěl mé sny. Kdykoli jsem jen otočila stránku, sklouzla jsem do králičí nory a podobně jako Alenka v říši divů jsem objevovala nový bájný svět skrytý v obyčejně vyhlížející knize.

Na výběr je z nejméně z pěti odstínů
Na výběr je z nejméně z pěti odstínů
facebook

[[nid:]] (dah)

Mohlo by vás zajímat:

Kam byste si doma dali tohle svítidlo?

Co takhle svítidlo ve tvaru kondomu?

Která se vám líbí?

Toužíte po designové lampě? Prozkoumali jsme pro vás trh

Lampa je věrným zobrazením pozadí.

Lampa pro nenechavce: Plácněte ji přes zadek a rozsvítí se

Reklama
Článek je zařazen v: Osvětlení, design, svídidla
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama