Bydlení

13. ledna 2016 06:00

Markéta Zídková

Švédská moderátorka zařídila byt za jediný den. Dokonale!

Vrátit se s bytem a jeho zařízením do starých časů není vůbec snadné. Švédská moderátorka Elsa Billgrenová a hudebník Pontus de Wolfe to ale zvládli.

Návštěvníka v tomto malém bytě ve stockholmské čtvrti Södermalm okamžitě okouzlí výhled z oken do korun stromů. Třebaže se sem Elsa s de Wolfem nastěhovali teprve v roce 2014, jejich byt vypadá, jako by v něm bydleli už odnepaměti. „Také nám připadá, jako bychom tu bydleli 20 let,“ potvrzuje Elsa. „Chtěli jsme, aby se u nás i naši hosté cítili dobře. Byt má jedinečnou atmosféru hlavně v teplejším období, kdy dovnitř otevřenými okny doléhá jazz z ulice.

„Rádi se obklopujeme spoustou pěkných věcí a i když to místy může působit trochu chaoticky, víme přesně, kde co je,“ přiznává Elsa. Při vybírání starožitného nábytku a dalšího vybavení se Elsa Billgrenová řídí dvěma jednoduchými pravidly: každá věc musí být barevná a musí vyprávět nějaký příběh. „Snad se s pomocí všech těch starých věcí pokoušíme oživit vzpomínky z dětství,“ přemítá. Oba pocházejí z uměleckých rodin, jeden jak druhý vyrůstali obklopeni uměním, a jak sami říkají, také všelijakým harampádím.

Jakmile Elsa a de Wolfe našli svůj nový domov, rychle se shodli na tom, jak by ho chtěli zařídit.

„Okamžitě jsem se vypravila na velký nákup k velkému prodejci starého stylového nábytku i zařízení a přesně den po nastěhování nám věci přivezli,“ popisuje. Při rychlosti, s jakou obstarali vše potřebné se ovšem nabízí otázka, jak dosáhli toho, že byt působí tak útulně a každý kus nábytku se přesně hodí na dané místo. „To je všechno věc plánování. Vím přesně, co chci a pokaždé si ještě před nákupem dobře promyslím, co by se kam nejlépe hodilo.“ I věci, které v bytě vypadají, jako by se tam ocitly náhodou, byly předmětem pečlivých úvah. „Spoléhat jen na pocit kdesi v břiše, tak to bohužel funguje jen výjimečně,“ přiznává.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také