Bydlení

15. července 2015 06:00

Klára Beščecová

3 tipy, jak zvětšit malý byt

Jde to.

I vpětadvacetimetrové garsoniéře si můžete dopřát alespoň pocit volného prostoru. Interiéroví designéři publikující na serverech jako IHeart Organizing, Design Mom nebo Fashion Bomb Daily se shodují na následujících třech tipech, jak toho sminimálními výdaji dosáhnout.

Tip 1: Iluzi dodatečného prostoru dodá kombinace zrcadel

Bloggerka serveru Fashion Bomb Daily Claire Sulmersová si nemůže vynachválit, jak spomocí zrcadel prosvětlila a naoko zvětšila svou ložnici. „Zrcadla to opravdu dokážou. Doporučuji zkombinovat jich více, třeba i na celou délku místnosti,“ dodává.

Tip 2: Používejte jediný kus pro více účelů

Jennifer Jonesová zblogu o designu nazvaném IHeart Organizing doporučuje čtenářům, aby si pro notebook pořídili místo pracovního stolku servírovací vozík. Vtip je vtom, že tento kus nábytku na kolečkách snadno popojede kposteli nebo ke gauči, kde zastane funkci nočního resp. konferenčního stolku.

Tip 3: Využijte barevné krabičky k tomu, abyste vytvořili dekorativní a zároveň účelný prostor

Ne všechny věci každodenní potřeby musíte schovávat do těžko přístupných snížených podhledů či skříněk vpředsíňce nad dveřmi. Zcestovalá bloggerka Gabrielle Blairová našla zalíbení vozdobných krabičkách, které si přiváží jako suvenýry ze svých cest. Má je vystavené spolu svázami na policích přímo vobývacím pokoji. A právě do nich vkládá veškeré drobnosti, které potřebuje mít po ruce, ale nerada by je měla i na očích. Nabíječky, paměťové karty, drobné zposlední dovolené, doklady i bločky žlutých lepicích papírků nemusejí ležet na stole, když pro ně najdete slušivou „garáž“.

Zdroj: Design Tips To Make A Small Living Space Feel Bigger — Without Blowing Your Budget.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Jennifer Jonesová

Přečtěte si také