Bydlení

12. září 2017 11:52

Tereza Javorová

Tři rady, se kterými ušetříte na hypotéce

Pokud se chystáte na nákup bytu, stavbu vlastního rodinného domu nebo rekonstrukci stávajícího bydlení, máme pro vás tři šikovné tipy, které vám pomohou ušetřit nemalé peníze.

Sjednání hypotečního úvěru je jedním z nejzásadnějších životních rozhodnutí, proto je dobré vědět i o některých málo známých, ale výhodných, možnostech.

Máte strach zrůstu úroku? Rezervujte si nízký úrok již nyní!

Úrokové sazby hypotečních úvěrů rostou. Doba, kdy bylo možné sjednat běžně hypotéku s úrokovou sazbou pod 2% p.a. pomalu ale jistě končí. Pokud se vnásledujících dvou letech chystáte využít hypotéku a bojíte se, že úroky budou dále růst (což je velmi pravděpodobné), můžete si aktuální výhodnou sazbu zajistit už nyní a čerpat peníze až později. Pokud úroky skutečně porostou, vy budete mít jistotu nízkého úroku a na splátkách hypotéky výrazně ušetříte. Takovou možnost nyní nabízí například Komerční banka (KB).

„Pokud plánujete nové bydlení nebo zvelebení stávajícího, měli byste se začít zajímat o aktuální nabídku úrokových sazeb už dnes. Rozhodně to není předčasné. Komerční banka totiž umožňuje „rezervovat si“ dnešní stále velmi výhodnou úrokovou sazbu, ačkoli ksamotnému čerpání hypotéky dojde třeba až za dva roky. Za zajištění aktuální úrokové sazby nedáte nic navíc. Budete mít ale jistotu, že případné další zvyšování sazeb se vás již nedotkne,“ uvedl Ondřej Šuchman, produktový manažer zKB.

Nahraďte spotřebitelský úvěr hypotékou!

Časté jsou případy, kdy pořízení vlastního bydlení vyčerpá rodinný rozpočet natolik, že již nezbývá na vybavení domácnosti. Málokdo přitom ví, že nákup kuchyňské linky, obývací stěny, elektrospotřebičů nebo sedací soupravy lze také financovat hypotečním úvěrem. Výhodou oproti spotřebitelskému úvěru je nejen možnost rozložit si splátky na delší dobu, ale především výrazně nižší úrok. Třeba vKomerční bance můžete na vybavení domácnosti získat až 400 tisíc Kč.

Stavíte si sami? I vy můžete získat výhodnou hypotéku.

Pro řadu stavebníků je potěšující informace, že hypoteční úvěr dostanou i vpřípadě, kdy staví svépomocí. Banka vám sice nezaplatí vaši práci, ale vpředstihu vám na váš účet zašle peníze na nákup materiálu nebo dodavatelské služby. Spenězi již hospodaříte sami, zpětně žádné faktury bance nepředkládáte. Tento typ hypotéky (pod označením „Hypotéka se zálohovým čerpáním“) má ve své nabídce také Komerční banka.

Komerční banka – vyhledávaný partner pro hypotéky

Výhodou Komerční banky je široká produktová nabídka. Kromě standardních hypoték na koupi bytu (i družstevního), rodinného domu, výstavbu, rekonstrukci nebo refinancování stávající hypotéky nabízí řešení i pro méně časté případy – např. na investici, rekreaci, na refundaci již vynaložených prostředků či vypořádání spoluvlastnických a dědických nároků, přičemž účely je možné kombinovat. Poradit se můžete vširoké síti poboček se specialisty, kteří najdou řešení na míru každému klientovi. Hypotéka od Komerční banky je nyní bez poplatků za zpracování úvěru a za odhad nemovitosti. Navíc si k vaší hypotéce můžete rovnou sjednat pojištění nemovitosti od Komerční pojišťovny se slevou 30 %.

Více informací o hypotékách Komerční banky získáte na kterékoli pobočce KB. Můžete také zavolat na bezplatnou infolinku 800 521 521 nebo navštívit www.kb.cz.

Vzorový příklad:

Úvěr je bez poplatků za zpracování a ocenění nemovitosti. Nabídka platí pro hypotéky do výše 80 % hodnoty zajištění s fixací úrokové sazby na 3–5 let, při podání žádosti od 1. 9. do 6. 10. 2017 a podpisu smlouvy do 19. 11. 2017.

Výše úvěru 2 000 000 Kč, splatnost 30 let, pevná úroková sazba 2,29 % p. a., fixace 5 let, RPSN 2,32 %, celková splatná částka 2 768 278,76 Kč. 1. splátka úroků 1 781,11 Kč, 2.–359. anuitní splátka 7 701 Kč, 360. anuitní splátka 7 539,65 Kč. Jednorázové poplatky za: sjednání úvěru 0 Kč, ocenění nemovitosti 0 Kč, návrh na vklad do katastru 1 000 Kč, návrh na výmaz z katastru 1 000 Kč. Měsíční poplatky za: spravování úvěru 0 Kč, běžný účet MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč. Příklad je spočítán k datu čerpání 1. 9. 2017 a termínu splácení úvěru vždy k 15. dni v měsíci. Zajištění – zástavní právo k nemovitosti, včetně pojištění nemovitosti.


Přečtěte si také