Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Už nepotřebujete balkon. Umí ho nahradit tohle vychytané střešní okno

Balkonu nemá každý byt. Pro ty, kdo při koupi nemovitosti slevili ze svých požadavků, je tu útěcha v podobě okna s vyklápěcím rámem. Není vůbec špatné!
Vydáno: 06.11.2015
Skvělý nápad!
Skvělý nápad! Autor: archiv Aldany Ferrer Garciové
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Okno s rozkládacím rámem od americké architektky a designérky Aldany Ferrer Garciové dovoluje vyhřívat se na slunci i uvnitř. Koncept nazvaný More Sky (více oblohy) by bylo možné uzpůsobit oknům vícero typů, takže by jej šlo instalovat do rámu stávajícího okna. Vyklápěcí rám má být dřevěný, součástí komplikovaného okna je pochopitelně i několikadílná skleněná výplň jakož i vyklápěcí křesílko. Koncept totiž počítá s pohodlným sezením tak, aby opřený člověk mohl pozorovat oblohu. To se vám v nižších patrech bez balkonu hned tak nepodaří!

„More Sky je příhodný koutek, který obyvatelům menších bytů zajišťuje přístup ke slunci a čerstvému vzduchu,“ popisuje autorka návrhu. Smyslem jejího okna, jak dodává, je zlepšit život obyvatelům hustě osídlených měst. Dobrá myšlenka. Nezbývá než doufat, že nezůstane jen na papíře, resp. u prototypu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Nepostradatelná majoránka

Majoránka je nenápadná bylinka s exotickým původem

Vyrobte dětem modelínu doma, budete přesně vědět, co obsahuje

Vyrobte si domácí modelínu za pár korun. Je jedlá a vydrží až půl roku

Článek je zařazen v:
Reklama