Bydlení

21. září 2019 14:00

redakce Prima Zoom

Vyplavené dřevo z moře: Dekorace, které vám budou připomínat dovolenou

Většina z nás už má svou letošní mořskou dovolenou za sebou a zbývají jen vzpomínky a přivezené suvenýry. Pokud patříte k těm, kteří se vydávají po ránu na pláž hledat poklady vyvržené přílivem, možná se vám bude hodit malá inspirace. Mořskou vodou omleté dřevo má svůj půvab i styl.

Klacky a klacíky, omleté slanou vodou a vyvržené na břeh získaly úžasnou patinu, která znich vytvořila skvělý materiál pro vyrábění nejrůznějších bytových doplňků a dekorací. Inspirujte se a možná vymyslíte ještě spoustu dalších upotřebení zdánlivě obyčejného dřeva. I ve vašem bytě si můžete připadat stále jako v Karibiku!

Rámy a rámečky

Na nejrůznější rámy na zrcadlo, fotky zdovolené i obrázky využijete každý sebemenší klacík. Pěkně je poskládejte na základní dřevěný rám a připevněte ksobě. Stačí i obyčejné tavné lepidlo zpistole, ale se sponkovačkou budou rámečky mnohem pevnější.

Lampy sdřevěnou nožkou

Pořiďte si jednoduchou stojací lampičku, jejíž nožku protáhněte provrtaným kusem dřeva. Stejně tak můžete několik dřev a klacků naaranžovat kolem nohy lampy a slepit ksobě tavnou pistolí nebo pospojovat sponkovačkou, kterou zakoupíte vhobby marketech.

Napněte plachty!

Výroba plachetnice není vůbec složitá a zvládne ji opravdu každý. Vystačíte si jenom sdřevem na loďku, klacíkem na kýl, kouskem vhodné látky na plachty a provázkem. Klacík zapíchněte do vyvrtaného otvoru vloďce a plachty natáhněte na provázek, přichycený kloďce šroubovacími očky, která koupíte vhobby marketech.

Svícny jen pro opatrné

Dřevěné svícny zvyplaveného dříví jsou velmi krásné, jen musíte opatrně zacházet se zapálenou svíčkou. Dřevo je prostě dřevo.

Dřevo a sukulenty

Vyplavené dřevo ve spojení snenáročnými sukulenty vypadá prostě skvěle. Pokud si netroufáte na složitější dekorace, vyskládejte pár klacíků okolo skleničky, připevněte je omotáním provázku a máte během chvilky stylový květináč.

Tak jde čas…

Mořem obroušené dřevo vypadá skvěle i jako základ na hodiny. Hodinový strojek zakoupíte jednoduše na internetu.

Nápadům se meze nekladou

Pokud máte dostatek nápadů a tvořivého ducha, jistě najdete i další možnosti, jak využít omleté klacíky, které jste si zdovolené přivezli.


Přečtěte si také