Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Zabydlete se v bublině! Netradiční hotel na Islandu nabízí ubytování pro romantické dobrodruhy

V tomto jedinečném hotelu na Islandu vám nehrozí, že byste byli zklamaní z výhledu z pokoje. Bydlíte totiž přímo uprostřed přírody v průhledné bublině!
Vydáno: 12.12.2017
Přesné místo vaší bubliny zjistíte až po rezervaci ubytování. Máte tak jistotu absolutního soukromí.

V hotelu 5 Million Star v islandském městě Skalholt nabízí opravdu netradiční bydlení, které je splněným snem pro všechny dobroduhy s romantickou duší. A evidentně jich je dost. O ubytování v podivuhodných bublinách je obrovský zájem.

Hotel s 5 miliony hvězd

Není se čemu divit. Pokoj s lepším výhledem jen tak nenajdete. Samostatné průhledné bubliny, které slouží hostům jako pokoje s veškerým pohodlím, leží přímo uprostřed divoké přírody. Dokážete si představit, že se večer natáhnete na postel a budete se kochat zcela jedinečným výhledem na okolní lesy, stejně jako oblohou posetou miliony hvězd? Právě tenhle sen se pro vás může stát skutečností, když zavítáte na jih Islandu, konkrétně do městečka Skalholt, které se nachází nedalo řeky Hvítá a asi hodinu cesty od hlavního města Reykjavíku.

Bublina je v noci nádherně osvětlená. Foto: Bublina je v noci nádherně osvětlená. Foto: profimedia.cz

Pro hosty je v nabídce pět ubytovací jednotek, tedy „bublin“ – Ina, Asta, Thorunn, Valdia a Maria. Všechny mají velmi podobné vybavení, v podstatě jde o jednu ložnici s dvoulůžkovou postelí. Kuchyň a koupelna je pro všechny společná a hosté si s sebou musí přivézt vlastní toaletní potřeby a ručníky.Na první pohled se zdá, že je uvnitř zima. Kdepak! 

Ani strava není v ceně ubytování. Na druhou stranu tu máte jistotu absolutního soukromí. Provozovatelé hotelu vám totiž sdělí přesnou „adresu“ vaší bubliny až v momentě, kdy provedete rezervaci ubytování.

Na první pohled se zdá, že je uvnitř zima. Kdepak! O vytápění se stará důmyslné topení. Foto:

Konstrukci jednotlivých bublin je udržována mírným přetlakem z bezhlučného ventilačního systému. Ten navíc pravidelně pětkrát za hodinu obnovuje vzduch v každé jednotce a zabraňuje tomu, aby se do bublin dostala vlhkost. Jsou tu topné jednotky s termostatem, takže bubliny zůstávají obyvatelné po celou zimu. To je v podstatě také nezbytné, protože průměrné denní teploty na Islandu se pohybují od 0 v zimě po asi jen 13 stupňů Celsia v létě. A kdo by chtěl na dovolené mrznout, že?

Romantika v přírodě

Cena ubytování začíná na 135 librách (3780 korun) za osobu na noc. Zakladatel hotelu Robert Robertsson prozradil, že ho k vytvoření unikátního hotelu inspirovali turisté, kteří si stěžovali, že jim chladné počasí znemožňuje zcela si vychutnat výhled na překrásnou islandskou krajinu. A hosté si netradiční ubytování velmi chválí. „Je to skvělé místo na přespání na jednu noc. Je úžasné ležet v teplé posteli a pozorovat hvězdy. Bubliny jsou velmi pěkné a útulné. Mají tu dobře vybavenou společnou kuchyň a opravdu čisté koupelny,“ napsal například v recenzi jeden z nich.

Podívejte se do galerie, jak celý pokoj v bublině vypadá uvnitř.

(mb)

Další články:

Hotel nemá žádnou střechu nebo stěny.

Láká vás spát pod širákem? Hotel uprostřed africké divočiny nemá střechu ani stěny

 

 

Autobus disponuje i garáží

Autobus se proměnil v hotelový pokoj. Má záchod, sprchu a dokonce i garáž pro auto. Podívejte se

Hotel stojí v úctyhodné výšce téměř 2200 metrů nad mořem. Svým tvarem má kopírovat hory a skály, které ho obklopují.

GALERIE: Horský hotel z přepravních kontejnerů uvnitř skrývá přepychový luxus. Podívejte se

Reklama
Článek je zařazen v: hotel, zážitek, dobrodružství, příroda, Island, bublina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama