Fialová a zelená vedle sebe? Designéři dokázali, že je to perfektní kombinace

Některé kombinace slibují průšvih, třeba oranžová s modrou nebo právě zelená s fialovou. Vůbec to tak ale nemusí být. Studio Masquespacio ze španělské Valencie si pohrálo s historickým interiérem a vneslo do něj netradiční barevnou kombinaci. Výsledek stojí za to.

Studio, které se věnuje návrhu interiérů od roku 2010, rádo kombinuje čisté linie známé ze severského designu s výraznými barvami (o jejich nápadech jsme už psali). Tentokrát sáhli po pastelových odstínech fialové a zelené. Vytvořili interiér pro italský řetězec restaurací s hamburgery. Podnik se má otevřít v centru severoitalského Milána asi kilometr a půl od slavného Dómového náměstí s katedrálou.

Kombinace starého a netradičních barev

Podle designérů se spolupráce vydařila natolik, že své nápady uplatní i v dalších restauracích řetězce. „Když jsme viděli ty krásné cihly a oblouky, kterév interiéru zůstaly, bylo jasné, že se stanou základem pro náš návrh,“ vysvětluje Ana Hernández, designérka studia.

Využila tak původních detailů, nezakryla je a doplnila je o retro prvky. Přitom se vyhnula klasické červené, kterou v restauracích s hamburgery vídáme často, a také industriálnímu stylu. Ten je s podobnými podniky spojovaný velice často.

Jak se inspirovat?

Designéři zároveň ukázali, že je možné kombinovat i barvy, z jejichž spojení většinou máme strach. Zatímco kombinace modré a šedé bývá sázkou na jistotu, mnoho z nás si v našich domovech netroufne spojit tak výrazné barvy, jako jsou zelená a fialová. Interiér milánské restaurace tak může posloužit i jako inspirace pro nás, abychom se nebáli experimentovat a s citem využilii netradiční barvy.

Další originální projekty:

Sdílejte článek

Přečtěte si také