návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Fialová a zelená vedle sebe? Designéři dokázali, že je to perfektní kombinace

matoušhartman , Vydáno: 22.03.2021
Některé kombinace slibují průšvih, třeba oranžová s modrou nebo právě zelená s fialovou. Vůbec to tak ale nemusí být. Studio Masquespacio ze španělské Valencie si pohrálo s historickým interiérem a vneslo do něj netradiční barevnou kombinaci. Výsledek stojí za to.

reklama

Studio, které se věnuje návrhu interiérů od roku 2010, rádo kombinuje čisté linie známé ze severského designu s výraznými barvami (o jejich nápadech jsme už psali). Tentokrát sáhli po pastelových odstínech fialové a zelené. Vytvořili interiér pro italský řetězec restaurací s hamburgery. Podnik se má otevřít v centru severoitalského Milána asi kilometr a půl od slavného Dómového náměstí s katedrálou.

Kombinace starého a netradičních barev

Podle designérů se spolupráce vydařila natolik, že své nápady uplatní i v dalších restauracích řetězce. „Když jsme viděli ty krásné cihly a oblouky, které v interiéru zůstaly, bylo jasné, že se stanou základem pro náš návrh,“ vysvětluje Ana Hernández, designérka studia.

Zelenou a fialovou doplňuje zlatá a původní cihly
Autor: Masquespacio Zelenou a fialovou doplňuje zlatá a původní cihly

Využila tak původních detailů, nezakryla je a doplnila je o retro prvky. Přitom se vyhnula klasické červené, kterou v restauracích s hamburgery vídáme často, a také industriálnímu stylu. Ten je s podobnými podniky spojovaný velice často.

Hodí se sem i netradiční dlaždičky
Autor: Masquespacio Hodí se sem i netradiční dlaždičky

Jak se inspirovat?

Designéři zároveň ukázali, že je možné kombinovat i barvy, z jejichž spojení většinou máme strach. Zatímco kombinace modré a šedé bývá sázkou na jistotu, mnoho z nás si v našich domovech netroufne spojit tak výrazné barvy, jako jsou zelená a fialová. Interiér milánské restaurace tak může posloužit i jako inspirace pro nás, abychom se nebáli experimentovat a s citem využili i netradiční barvy.

Další originální projekty:

Interiér chatky z kontejneru

Česká chatka z lodního kontejneru je útulná a vytápí se krbovými kamny. Může stát i na samotě

Vesnice ani nevypadá jako z našeho světa!

Nejbarevnější vesnici světa postavili z písku. Jsou v ní byty, kavárny i obchody

reklama

Článek je zařazen v: retro , hamburger , restaurace , fialová , zelená

reklama

Přečtěte si také