GALERIE: To nejlepší z Design Shakeru. Podívejte se na velký český veletrh designu

Návrhy interiérů, vychytávky do domácnosti i úžasné kousky ze skla. Design Shaker ukazuje český i zahraniční design. Letos se konal po osmé, vypravili jsme se na něj a nafotili ty nejlepší nápady.

Jedna zvýstavních hal vletňanském Expu se na pár dní (21.–24. března) proměnila ve výstavní síň designu. Objevili se tu jak začínající designéři, tak velké společnosti. Design Shaker je tak o něco komerčnější než třeba Design Week, který se soustředí zejména na malé české firmy. Design Shaker je veletrh, který nabízí workshopy a probíhá současně sdalšími velkými veletrhy zaměřenými na domácnost, ale třeba i bazény a vířivky.

Umělci i velké firmy

Design Shaker ukázal zejména vybavení domácností a pár instalací interiérů, osvěžením pak byly expozice umělců.Třeba malířka Jana Šárová tu nabízelasvoje porcelánové talíře. Propojil se tu tak design suměním a mezi uličky sboxy jednotlivých vystavovatelů tenhle nápad vneslsvěží vítr. Podobnou službu udělal i stánek Ivana Jurečky, který pod značkou i1art prodává vyřezávané gramofonové desky, na kterých se objevují tváře známých osobností. Umělec tu před lidmi rovnou tvořil.

Svou nabídku tu představily velké značky jako Kartell nebo BoConcept a našel se tu zajímavý kousek vpodobě nástěnných hodin i náramkových hodinek, který ukazuje čas slovy. Hodiny dokonce „mluví“ česky.

Lampy zbetonu

Za pozornost rozhodně stály i betonové lustry, které tu vystavoval Jakub Velínský. Ten začal zbetonu vyrábět vroce 2011 a dnes jeho práce prodávají i velké obchody. Nejlépe vypadají minimalistická betonová svítidla sbarevnými kabely a velkými žárovkami.

Design Shaker našel rovnováhu mezi originalitou a masovým designem a zajímavě promíchal menší společnosti svelkými značkami. Ty dostaly větší prostor, ale i tak to na veletrhu vypadalo, že si jsou všichni rovni, což jeurčitě velké plus, které umožňuje začínajícím firmám ukázat se ve světě velkého designu.

Podívejte se na to nejlepší z Design Shakeru 2019:

Sdílejte článek
Štítky design interiér český design galerie Světová výstava veletrh

Přečtěte si také