Jak se bydlí v šišce? Podívejte se do stromového domku se 64 okny

Domky v korunách stromů nejsou jen na hraní pro děti. Některé ministavby v přírodě jsou designovými kousky, kde si na schovávanou nikdo nehraje… leda před světem.

To je i případ šiškového domu zamerické Kalifornie, který před civilizací ukrývá své nájemníky hluboko vsekvojových lesích. Navrhl ho designér Dustin Feider, který má na kontě už přes čtyřicet stromových domků. Projekt domku vpodobě šišky je rozhodně jedním znejzajímavějších. Vypadá kouzelně a vznáší se vysoko nad zemí pod korunami stromů.

Originální vzhled zajišťuje 64 oken, která dovolují výhled do všech směrů. Když ležíte vposteli, můžete skrz skleněnou střechu pozorovat hvězdy. Moc věcí se ale do interiéru nevejde. Domek je tedy vyloženě na přespání. Vjedné jediné místnosti najdete dvě oddělené postele nebo jednu manželskou. Pro koupelnu nebylo místo.

Na toaletu nebo do sprchy musíte po žebříku dolů do přistavené budky mezi dvěma stromy. Vní najdete vybavenou koupelnu svýhledem do krajiny. Dům je momentálně na prodej za 150 tisíc dolarů (zhruba 3,4 milionu korun), případně si ho můžete pronajmout přes Airbnb za téměř sedm tisíc korun na noc.

Podívejte se, jak vypadá stromový domek snů:

Mrkněte se také na to, jak jsme v pořadu Jak se staví sen budovali bydlení z kontejneru pro důchodkyni, která žije v chatové osadě. Byl to vůbec největší projekt v historii pořadu:


Přečtěte si také