Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak se bydlí v šišce? Podívejte se do stromového domku se 64 okny

Domky v korunách stromů nejsou jen na hraní pro děti. Některé ministavby v přírodě jsou designovými kousky, kde si na schovávanou nikdo nehraje… leda před světem.
Vydáno: 09.05.2019
Jak by se vám líbilo bydlet v šišce?
Autor: profimedia.cz Jak by se vám líbilo bydlet v šišce?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

To je i případ šiškového domu z americké Kalifornie, který před civilizací ukrývá své nájemníky hluboko v sekvojových lesích. Navrhl ho designér Dustin Feider, který má na kontě už přes čtyřicet stromových domků. Projekt domku v podobě šišky je rozhodně jedním z nejzajímavějších. Vypadá kouzelně a vznáší se vysoko nad zemí pod korunami stromů.

Tohle je pohled na strop z postele!
Autor: profimedia.cz Tohle je pohled na strop z postele!

Originální vzhled zajišťuje 64 oken, která dovolují výhled do všech směrů. Když ležíte v posteli, můžete skrz skleněnou střechu pozorovat hvězdy. Moc věcí se ale do interiéru nevejde. Domek je tedy vyloženě na přespání. V jedné jediné místnosti najdete dvě oddělené postele nebo jednu manželskou. Pro koupelnu nebylo místo.

Je to rozhodně romantické bydlení
Autor: profimedia.cz Je to rozhodně romantické bydlení

Na toaletu nebo do sprchy musíte po žebříku dolů do přistavené budky mezi dvěma stromy. V ní najdete vybavenou koupelnu s výhledem do krajiny. Dům je momentálně na prodej za 150 tisíc dolarů (zhruba 3,4 milionu korun), případně si ho můžete pronajmout přes Airbnb za téměř sedm tisíc korun na noc.

Podívejte se, jak vypadá stromový domek snů:

Mrkněte se také na to, jak jsme v pořadu Jak se staví sen budovali bydlení z kontejneru pro důchodkyni, která žije v chatové osadě. Byl to vůbec největší projekt v historii pořadu:

Marek Povolný byl přímo na místě a dal nám rozhovor
LIVING NEWS: Marek Povolný vám vysvětlí, jak se stavěl montovaný dům z poslední epizody Jak se staví sen
Článek je zařazen v: stromový domek , stromový dům , minidům
Reklama