Bydlení

5. března 2017 10:33

Markéta Zídková

Jak si vyrobit vlastní stylové etikety na sklenice

Můžete použít bílé nalepovácí štítky a jednoduše je popsat. I to splní svůj praktický účel, ale ne vždy do bude krásné. Pokud chcete, aby vaše sklenice měly šmrnc, vyrobte si transparentní popisky. Nepotřebujete nic drahého, vše najdete doma.

Různých štítků i nálepek na sklenice na trhu koupíte mraky. Krásně stylově třeba vypadají černé štítky z tabulové barvy, které popíšete křídou nebo bílou barvou. Dostanete různě dekorované visačky a polepky. Ovšem cena je často dost vysoká, sada 25 kousků může stát i 250 Kč. Na komunitních zájmových webech je sice dostanete i za pětinu ceny, nejlevněji ovšem takové popisky vyjdou, pokud si je vyrobíte. Níže na videu najdete návod, jak si vyrobit popisky transparentní.

Budete potřebovat:transparentní lepicí páskupapír s textem misku s vodounůžkyminci

Vytiskněte si na obyčejný papír popisky. Pravěpodobně je vytisknete černě, ale můžete zvolit i jinou barvu. Použijte laserovou tiskárnu, z inkoustové se nápis rozpíjí. Pokud umíte hezky psát, napište si popisky rukou permanentní fixou a nemusíte řešit tiskárnu.

Postup:Popisky přelepte páskou, mincí několikrát dobře přejeďte, aby páska dobře přilnula a vystřihněte. Na minutu dejte do misky s vodou a pak odrolte papír. A už jen aplikujte. Podívejte se na video, jak je to jednoduché:

(web)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také