Malované nebo vyšívané tenisky: Připravte si na jaro originální boty

Za okny to vypadá, že jaro na sebe letos nenechá dlouho čekat. Jen co sluníčko rozpustí poslední zbytky sněhu, vytáhneme oblíbené tenisky a vyrazíme na pořádnou vycházku. Ale nemusí to být tenisky jen tak obyčejné. Pomalujte je barvami na textil nebo na ně vyšijte bavlnkami rozkvetlou květinovou louku.

Tenisky vbarvách oblíbeného ovoce

Co budete potřebovat na malované tenisky

  • barvy na textil
  • plochý štětec
  • malý kulatý štěteček
  • kelímek svodou
  • hadřík na otírání štětce

Jak budete postupovat při malování tenisek

Nejprve si vezměte plochý štětec a středně zelenou barvou natřete skoro celé tenisky, svýjimkou nártové části. Tu ponechte bílou.

Při malování podkladu se vám určitě stane, že se barva rozpije trošku dál, než jste původně zamýšleli. Nic si ztoho nedělejte, vdalším kroku všechny nepravidelnosti zamaskujete.

Tenkým štětcem nebo hranou plochého štětce namalujte světle zelené žilkování a černou barvou domalujte zrníčka. Tím se vám podaří opravit všechny předchozí nerovnosti zeleného podkladu.

Kostkované tenisky

Pokud máte dostatečně pevnou ruku, můžete se pustit i do malování pravidelných tvarů, jako jsou naše barevné čtverečky.

Nezapomeňte pěkně ozdobit i patu, ať jsou vaše tenisky originální ze všech stran.

Luxusní vyšívané tenisky

Co budete potřebovat na vyšívané tenisky

  • vyšívací bavlnky
  • jehlu svelkým ouškem a ostrou špičkou
  • nůžky
  • sublimační tužku na textil

Jak budete postupovat při vyšívání tenisek

Tužkou si předkreslete květovaný vzor. Pokud použijete sublimační tužku na textil, předkreslené čáry zmizí do 48 hodin. Můžete použít i obyčejnou tužku, ale dobře si vše promyslete dopředu, ztextilních tenisek tužku nemůžete jen tak vygumovat jako zpapíru, vždy zůstanou patrné stopy.

Vyšít můžete samozřejmě i patu, ale musíte počítat stím, že vtěchto místech jsou tenisky vyztužené. Proto si raději nejprve vyzkoušejte, jestli botu vtéhle části propíchnete. Pak teprve nakreslete zamýšlený vzor.

Uvidíte, že malované nebo vyšívané tenisky budou přímo hitem mezi vašimi kamarádkami. Tak se dejte do práce, ať snimi přivítáte první letošní prosluněné dny.

Na jaro si připravte i další originální doplňky:


Přečtěte si také