Jak na to

21. června 2018 14:22

Tereza Javorová

DIY: Vytvořte si veselé letní dekorace! 15 hravých nápadů

Ačkoliv teploty už několik týdnů šplhají pořádně vysoko, podle kalendáře začíná léto až teď. Je tak ideální čas na výrobu letních dekorací, které vám slunce, pláž a moře budou připomínat každý den, i když se třeba zrovna vrátíte utahaní z práce. Tak hurá na ně!

Udělejte si odpoledne jen sami pro sebe nebo pozvěte bandu kamarádek či zapojte děti. Výroba letních dekorací by měla být především zábava a relax. Podívejte se na následujících 15 originálních nápadů a rovnou se do některého z nich pusťte! Nemusíte se ničeho bát. Zvládnete je vyrobit za pár minut, a přivoláte si tak domů kousek léta.

1) Citronové podtácky

Milujete citronovou zmrzlinu nebo limonádu? Pokud ano, tyhle originální podtácky podle blogerky Jennifer Perkins jsou pro vás rozhodně to pravé! Výroba vám nezabere skoro žádný čas a výsledek je letní, hravý, veselý... prostě báječný. Stačí použít pevnější provázek, lepidlo, šablonu znázorňující rozpůlený citron a žlutý sprej. Paráda!

2) Deštníčkový věnec

Je pravda, že věnce vídáme na dveřích domů a bytů hlavně o Vánocích. Ale proč si je nezkrášlit i v parných dnech? S návodem na jednoduchý letní věnec přišla blogerka Melanie na svých stránkách Apeaceofcreativitiy.com. Stačí si pořídit polystyrenový kruh na věnec a spoustu klasických koktejlových deštníčků. Libovolně je zapíchejte do věnce a originální dekorace je na světě!

3) Peří papouška

Velkou parádu uděláte i s věncem ze vzorovaného (například scrapbookového) papíru. Návod na něj najdete na blogu burlapandblue.com. Papír nastříhejte na menší oválky, ty v půlce ohněte a polepte jimi polystyrenový kruh pěkně v úhledných řadách. Dá to sice trochu práce, ale výsledek stojí za to!

4) Svíčky z mušliček

Přivezli jste si z dovolené spoustu mušlí a přemýšlíte, co s nimi? Skvělý nápad pro vás má blogerka Caroline. Z lastur si totiž můžete vyrobit svíčky, které vám budou celé léto připomínat, jak krásně jste se u moře měli. K výrobě budete potřebovat jen knoty a tuhý vosk, který rozpustíte podle návodu ve vodní lázni. Jak romantické!

5) Roztomilá miska

Milovníci letního ovoce si určitě rádi zkrášlí porcelánovou misku tak, jak se to podařilo rakouským blogerkám Petře a Anně na stránkách welovehandmade.at. Kromě barev na porcelán nic nekupujte – všechny pomůcky totiž už určitě máte doma! A jak na to? Velké puntíky vytvoříte na misce jednoduše za pomoci gumy na konci tužky a malé černé použitím párátka. Chytré, viďte? A velmi kreativní!

6) Šťavnaté magnetky

Skvělý návod na výrobu šťavnatých ovocných magnetek na vaši lednici najdete na blogu homeyohmy.com. Autorka použila k výrobě cement, vy si ale vystačíte klidně i s Fimo hmotou. A víte, že se dá sehnat v neonových nebo třpytivých barvách? Na léto jako dělané!

7) Veselé skleničky

Vázy a skleničky s barevným "pískem" dokonale připomínají duhu, ale také veselé barvy léta. Vyrobíte je stejně jako blogerka Kara, tedy z obyčejných dětských kříd. Nastrouhejte je na jemno a nasypte postupně do větší lahve nebo vázy. Dají se ozdobit svíčkou nebo třeba speciální rostlinkou jménem Tilandsie, která roste a žije ze vzdušné vlhkosti, a proto nepotřebuje žádnou vodu ani půdu.

8) Světelný řetez

Mušle a lastury se dají využít i k ozdobení letní párty na terase nebo zahradě. Použijte vánoční světýlka, lepidlo a své šikovné ruce. Během chvilky vyrobíte světelný řetěz, který bude určitě každý obdivovat!

9) Rozkvetlé kopretiny

Jestli zrovna přemýšlíte nad originální letní dekorací, tak jste ji právě našli! A můžete s ní klidně ozdobit i celou zeď! Spotřebujete sice hodně papíru, ale výroba obřích kopretinových květů vás bude určitě i bavit. Pozor si dejte jen na to, jak je na zeď připevníte. Lepicí čtverečky, které tak rádi používáme, totiž zanechávají mastné fleky. A ty na stěně určitě nechcete!

10) Romantické osvětlení

Vaše zahrada, terasa či balkon si určitě zaslouží romantické letní osvětlení. Jenže jak na to, když nemáte po ruce elektrickou zásuvku? Ideálním řešením jsou zavařovací sklenice. Vložte do nich vánoční světýlka na baterky (dnes už jsou k dostání na internetu po celý rok) a sklenice ozdobte. Můžete třeba vystřihnout z papíru srdíčko, nalepit ho na sklo a sklenici přestříkat barevným sprejem. Když šablonu sundáte, máte dokonalou romantickou lampičku.

11) Parníky z papíru

Pamatujete, jak jste jako malí skládali z papíru malé parníčky? Tak teď je nejvyšší čas si to připomenout. Můžete je totiž všechny zavěsit na jeden provázek a vytvořit tak originální letní dekoraci. Jako ozdoba na párty v námořnickém stylu naprosto ideální!

12) Žlutá stínítka

Je jasné, že žlutá barva k létu prostě patří. Lidé ve firmě Kendall-Jackson to moc dobře vědí, a tak se na jejích stránkách vytasili s návodem na výrobu roztomilých stínítek ze žluté krajky. V kombinaci s malými vánočními světýlky vytvoří dokonalý řetěz lampiček, který bude dokonalou ozdobou vašeho domova. Tak se pusťte do tvoření!

13) Krásný rámeček

Ombré barvy a umělé květy dokázala skvěle využít blogerka Lindsay ze stránek shrimpsaladcircus.com. Obrázek, který vytvořila, na vás dýchne létem a bude vám ho připomínat ještě dlouho poté, co venkovní teploty rapidně klesnou. Nezbývá než zatleskat!

14) Melounové tácky

Melounové tácky pobaví nejen při letním posezení na terase. Jejich šťavnaté barvy určitě ocení i děti a užijí si s nimi spoustu zábavy. Navíc ochrání váš drahocenný stůl před ulepenými kolečky od sladké limonády. Přehledný návod na jejich výrobu najdete na blogu Youngatheartmommy.com.

15) Hravá židle

Letní oživení si určitě zaslouží i vaše pracovnanebo dětský pokoj. Tak vdechněte obyčejné židli trochu života a nechte se zlákat veselou žlutou barvou a moderními proužky. Tahle kombinace nás prostě baví!

(mb)


Přečtěte si také