Zahrada

21. července 2016 11:20

Markéta Zídková

Video: Jak si udělat na táboře náramky přátelství a lásky z PETky

Stylový doplněk.

Koupit si můžete v podstatě všechno, tady je ale návod na zcela osobní šperk, který vám bude připomínat zážitky z léta, z tábora, z dovolené, kamarádství z chalupy anebo letní lásku. Nevěřili byste totiž, jak krásné a stylové náramky se dají vyrobit z obyčejné PET lahve. Jasně z PETek se dělá ledasco od květináčů na kytky po krtkoplachy na zahradě, ale v tomto případě ani nepoznáte, že se jedná o plast z lahve na pití.

Pokud se pro výrobu šperku rozhodnete ještě na táboře, nebude výrobek asi tak dokonalý, protože jen těžko budete na táboře shánět žehličku, o to to ale bude cennější kousek, protože si ho se svou láskou můžete vyměnit při noční hlídce.

Celý návod najdete na videu:

Budete potřebovat:

PET lahevnůžkypilník na nehty laky na nehtyfixy na CD nebo fixy, které se nerozmažoužehličku (jde to i bez ní, jen vám zůstanou hrubší okraje)

1. PET láhev můžete volit různě barevnou, stejně tak existují lahve, jejichž povrch je členěný na jednotlivé proužky anebo lahve, které mají hladké tělo (koukněte na video, pak to bude zcela jasné). 2. Na láhvi si vyměřte šířku náramku a nůžkami vystřihněte proužek ve tvaru náramku3. Okraje náramku začistěte nůžkami4. Dále okraje začistěte pilníkem na nehty5. Dokonale hladké okraje získáte díky žehličce, když krouživými pohyby zažehlíte okraje6. A můžete dekorovat lakem na nehty nebo psát iniciály fixou, tady se meze fantazii nekladou, nejednodušší jsou puntíky, můžete si zkusit i odvážnější dekorace. Dekorace nanášejte na vnitřní stranu náramku.

Autorka: Zuzana SchneidewindKamera, foto, střih: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také