Tým Jak se staví sen proměnil byt babičky, maminky a syna k nepoznání

Lucie si přála změnu pro svou statečnou maminku, která kvůli svému partnerovi ztratila chuť k životu. Rodině náš televizní tým vykouzlil prostředí k novému životnímu začátku. Premiéru dalšího dílu série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 9. března ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.

Lucie chce splnit sen mamince, která to v životě neměla lehké. Agresivní otec byl závislý na automatech i drogách a svým chováním srazil svou ženu a dceru na kolena. Nyní si Lucie uvědomila, že je čas na nový začátek. Rozhodla se tak v momentě, kdy jí v ruce zůstalo kus šuplíku z kuchyňské linky.

Ani jedna z žen to v životě neměla úplně lehké. Otec malého Jakuba zůstal v Anglii, v domácnosti tak chybí mužská ruka, která by se postarala o opravy. Finanční prostředky na rekonstrukci nejsou dostatečné vzhledem k tomu, že má maminka invalidní důchod. Tým pořadu Jak se staví sen se tedy rozhodl, že rodině s bydlením pomůže.

Podívejte se na upoutávku k pondělnímu dílu pořadu Jak se staví sen – extra:

A jak se na proměnu dívají designéři?

Kamila Douděrová a František Kobližka: „Proměna byla totální, doslova vydupaná ze země. Tady jsme cítili opravdové vítězství nad hmotou. Zároveň upřímnost a reakce rodiny byly neuvěřitelné a odzbrojující. Měli jsme dojem, že to tak všechno do sebe zapadlo, a mělo to tak být. První intuitivní nápad byl daný vlastně tím, co nebylo možno z bytu odstranit, a to byly trubky od topení, které byly vedeny v úrovni těsně nade dveřmi. Ty se vlastně staly určitou měděnou linkou celé proměny. Tím byla víceméně dána barevná škála, jaké barvy a materiály zkombinovat. Museli jsme také zohlednit praktické věci, otevřít a provzdušnit předsíň, vytvořit větší kuchyni a najít místo pro společné stolování a setkávání rodiny. Také bylo potřeba myslet i na soukromí každého člena a zvětšit kapacitu úložných prostor.

Jak se staví sen – tipy a triky

Tentokrát vás čeká garsonka od A do Z. Vše, co potřebujete vědět k zařizování, rekonstrukci a vylepšení nejmenšího klasického bydlení.

V dalším dílu vás čeká rekonstrukce bytu pro tatínka samoživitele.

Sdílejte článek

Přečtěte si také