Tým Jak se staví sen sehnal a proměnil celý byt

Otec samoživitel se stará o syna, který má svalovou dystrofii a mentální postižení. Matka chlapečka rodinu opustila před 4 lety. Svou maminku ztratil ve třinácti letech. Na jednoho člověka je toho až příliš, proto se náš tým rozhodl Vaškovi pomoci. Premiéru dalšího dílu nové série „Jak se staví sen – extra“ uvidíte v pondělí 16. března ve 21.35 na Primě a Jak se staví sen – tipy a triky ve 22.50 na Primě.

Václav žije v pronajatém panelákovém bytě spolu se svým sedmiletým synem Vašíkem. Maminka chlapce odešla před čtyřmi lety. To pravé peklo ale začalo až poté, kdy byla malému Vašíkovi diagnostikována svalová dystrofie a středně těžká mentální retardace. Zatím je Vašík v pořádku, nemoc však může náhle nastoupit v celé své síle a Václav by byl rád, kdyby mohl Vašíkovi v bytě zajistit komfort, pohodlí a hlavně i možnost pohybu na vozíčku. Sám však na to nemá finance. Jak se staví sen opět pomáhá!

Podívejte se na upoutávku Jak se staví sen k poslednímu dílu série 2020:

V tomto díle má tým pro tátu Vaška jedno velké překvapení, přijde za ním jeho velký vzor Marta Jandová, aby mu popřála v životě štěstí.

A jak se na proměnu dívají designéři?

Hodnocení Martiny Pištělákové a Jana Beka: „U této proměny jsme od začátku věděli, že budeme chtít pracovat se stylem interiéru vhodným pro panelákové byty. Věděli jsme také, že nebude lehké vymyslet dispozici kuchyně tak, abychom ji co nejvíce rozšířili a do bytu dostali, mimo jiné, také jídelní stůl, u kterého by se oba Vaškové pohodlně najedli.

Nakonec jsme vymysleli trošku atypické řešení kuchyňské linky, do které se nám podařilo dostat dokonce i pračku a sušičku, myčku, troubu a zmíněný jídelní stůl. Díky pračce a sušičce v kuchyni jsme nemuseli až tak bojovat s místem v koupelně. Zásadním problémem však byl stavební plán, jak vymyslet celou rekonstrukci v tak krátkém čase. Rozhodovali jsme se, jestli budeme původní jádro demontovat jen částečně, nebo to vezmeme tzv. ‚z gruntu‘. Vyhrála druhá varianta ;-) . Výzvou této proměny tak byl rozhodně čas v kontextu s rozsahem celého projektu, návaznost všech profesí a dokončení interiéru tak, jak jsme ho navrhli.

Těšte se na závěrečnou proměnu nové série – bude zábavná, dojemná a plná praktických rad.

Jak se staví sen – tipy a triky

V tomto díle se podíváme na obývací a dětské pokoje. Jak na to? Naši designéři vám poradí, jak je zařídit, vybavit, upravit a co nejvíce zefektivnit.

A to byla poslední premiérová proměna 19. série

Pokud vám budou fantastické proměny i dojemné příběhy chybět, připomeňte si sny z minulých sérií. Reprízy vašeho oblíbeného pořadu Jak se staví sen uvidíte každou sobotu po 9.00 na Prima LOVE!

Chcete si také splnit sen o lepším bydlení? Nebo víte o někom se zajímavým příběhem, kdo by si proměnu bydlení skutečně zasloužil? Přihlaste se! Třeba se v další sérii usměje štěstí právě na vás.

Sdílejte článek

Přečtěte si také