Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Jak na útulnou a funkční koupelnu s dotekem luxusu? Službu udělají správné doplňky

Ať vaše koupelna září. Pohrajte si s doplňky, umí dělat zázraky. Podívejte se...
Vydáno: 17.06.2017
Se správnými doplňky koupelna zazáří...
Autor: iStock Se správnými doplňky koupelna zazáří...

Už vás vaše koupelna nudí? Máte pocit, že potřebuje oživit? Má být útulná, funkční, přitom zároveň působit luxusním dojmem? Jak toho ale docílit, říkáte si. Vsaďte na zajímavé detaily a doplňky. Vyvětrejte okoukaný stereotyp na vlně neokoukané inspirace. A když se navíc budete držet zásady "na pohled líbivé, ale navíc i praktické", tak nemůžete šlápnout vedle. Máme pro vás inspiraci, jak a čím koupelnu zařídit nebo oživit, aby to splnilo vaše očekávání...

Stojací lampa k vaně

Pro někoho možná nesmysl, avšak pro zaryté milovníky detektivek či dobrodružných románů, od kterých se při čtení nemohou odtrhnout, řekněme něco jako povinná výbava. Stojací lampu navíc oceníte i jako variabilní světelný zdroj, se kterými lze manipulovat, což se o zabudovaných bodovkách či nástěnných svítidlech říct nedá. Můžete se pochlubit volně stojící vanou, avšak jste nešťastni z minimálního odkládacího prostoru? Vytvořte si místečko na šampusky, svíčky, či něco dobrého k snědku klasickou dřevěnou deskou. My rozhodně nemůžeme odtrhnout zrak z několikapatrové poličky, která působí dojmem stařičkého žebříku. Jednoduše geniální.

I lampa může najít v koupelně uplatnění... Foto: I lampa může najít v koupelně uplatnění..., Foto: iStock

 

Umyvadlo nese dřevěné "štokrle"

Už dlouhou dobu sníte o umyvadlové míse? Namísto obyčejné desky položte keramiku na dřevěný stolík či lavici. Kromě znásobené stability ožije celá místnost jedinečným rustikálním kouzlem. Za nás rozhodně palec nahoru.

Umyvadlo na dřevěném stolku... Foto: Umyvadlo na dřevěném stolku..., Foto: iStock

 

Nezapomínejte ani na sladěné ručníky, kromě neutrálních odstínů huňatých osušek můžete přistoupit k těm tmavším a prokombinovat tak jemnou smetanovou s vášnivě kakaovou. K dekorování přizvěte také baculaté zelené sukulenty a do čiré sklenice místo kytice řezaných květů naaranžujte třeba dřevěné pletací jehlice.

Servírujeme vůni a čistotu

Keramické podnosy či talířky nemusí najít své uplatnění pouze a jenom v kuchyni. Tady máte jasný důkaz, že patří také do koupelny. Větší či menší ručně vyráběná mýdla se od teď nemusí povalovat všude možně, zkrátka si je naservírujte tak, ať je máte během koupele pěkně po ruce. Zároveň si tak vyrobíte luxusní dekoraci.

Funkční tácky v koupelně užijete také... Foto: Funkční tácky v koupelně užijete také..., Foto: iStock

 

Do otevřených polic se nemusí prášit

Místo abyste si do nich vyskládali přehršel čisticích nebo umývacích přípravků, zkroťte chaos proutěnými košíčky v zemitých odstínech s textilní vsadkou. Pokud se vám nechce utrácet, můžete si box vytvořit z krabice od bot. Potřebovat budete lepidlo, kterým potřete karton a následně jej pečlivě obmotáte provázkem po celém obvodu. Pak stačí jen upevnit látku a je hotovo.

Koše jsou hodně praktickou záležitostí... Foto: Koše a košíčky jsou hodně praktickou záležitostí..., Foto: iStock

 

Nudu zaženou živé květiny

Nechali jste si pobláznit hlavu koupelnou na vlně chladného severu a teď po letech se vám tento styl řekněme zajedl? S kompletní rekonstrukci ještě počkejte. Trochu hřejivé útulnosti do místnosti vnesou květináče ze dřeva v tónu lučního medu s vysokolistou flórou.

Květiny v koupelně. Nádhera... Foto: Květiny v koupelně. Nádhera..., Foto: iStock

 

Ať se máte na co usadit

Rádi do koupelny míříte ve dvou, kdy se jeden věnuje očistě a druhý tomu přihlíží? Potom se vyplatí myslet na koupi taburetu, nebo polstrované stoličky. Místo k sezení mimo jiné uvítáte také při lakování nehtů, popřípadě vám ho bude okupovat váš rozmazlený kocour.

Ať je kam se posadit... Foto: Ať je kam se posadit..., Foto: iStock

 

Další tipy na maximální zútulnění

Ať už je vaše koupelna zařízena v jakémkoli stylu, vždy pamatujte na koupelnové koberečky či dečky. Sají přebytečnou vodu, na dotek jsou hřejivě měkoučké, minimalizují uklouznutí a navíc dlažbě prostě sluší.

Máte-li rohovou vanu obezděnou přizdívkami, neváhejte je pojmout jako odkládací místo, kam můžete vystavit aroma lampu, svíčky různých tvarů a velikostí, skleněné dózy na bomby do koupele nebo sůl.

Ve vlhkém prostředí se bude dařit orchidejím, kapradinám, anthuriím, nebo třeba palmě zvané dracéna.

Nevíte kam se župany? Přivrtejte si na dveře do koupelny háčky a věste je tam, nebo si pořiďte věšáček přímo určený na pověšení na dveře.

-lz-

Článek je zařazen v: tipy , inspirace , koupelnové doplňky , koupelny
Speciály: KOUPELNY

reklama