Láďa Hruška udělá rámeček z řetězu, vyrobí věšák na klíče a ještě uvaří květušky

Už jste někdy jedli květušky? Nejspíše ne, ale chutnat by vám mohly. Základní surovinou na jejich přípravu je, jak už název napovídá, květák, ale stejně jako v haluškách nechybí ani bryndza a slanina. Více se o jejich přípravě dozvíte v novém vydání pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Na co dalšího se můžete těšit?

Milujete tvoření, rádi něco děláte rukama a těší vás, když si můžete domov zkrášlovat vlastnoručně vyrobenými doplňky? Pak by vás mohly inspirovat nápadité věšáčky s domečky od Zuzany z Plzně, kterou Láďa Hruška představil ve svých Vychytávkách.

Domečky jsou ideální do chodby jako věšáčky na klíče, hodí se i na odkládání mobilů a podobně. Mohou zaujmout i jako praktická dekorace do dětského pokoje. Zároveň jde o inspirativní způsob, jak při tvoření zužitkovat různé zbytky, alespoň jejich autorka Zuzana to rozhodně dělá.

Na okenice tak například používá tenoučkou dýhu, v níž bývá zabalená bryndza, jako kliku u dveří zase pomocí malého hřebíčku přitluče zatoulaný korálek. Samozřejmě, samotné domečky a část, do které se zatloukají věšáčky, je z kvalitního dřeva seříznutého na míru.

Tip na dárek pro vášnivého cyklistu

Zuzaniny věšáčky jsou jen jedním z několika tipů a nápadů, které v nových Vychytávkách uvidíte. Už jste viděli růže ze zbytků plechů nebo rámeček na fotku z řetězu od kola, coby tip na dárek pro vášnivého cyklistu? A pokud jde o Rodinné stříbro na talíři, můžete se těšit na sladký chlebíček z bílků.

Láďa Hruška zkrátka pobaví, poradí, sežene, vyzkouší, vymyslí, předvede, ušetří, uvaří… Přijede k vám na zahradu, do dílny i do kuchyně! Triky, rady, vychytávky, ale i nejcennější rodinné recepty přímo z vašich domovů.

Další díl už v neděli 27. března ve 12.50 na TV Prima

Sdílejte článek
Štítky Vychytávky Ládi Hrušky Plzeň Láďa Hruška brynza

Přečtěte si také