Jak na to

10. června 2022 12:45

Gabriela Svoboda

Práce v letním sídle nikdy nekončí, Pepa se pustí do instalace sprchového koutu

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.

Pepa se vrátí do letního sídla, kde bude v koupelně instalovat sprchový kout. Nejprve si připraví podlahu, na kterou položí desky kvůli izolaci pod podlahovým topením, na které pak přijde dlažba. Stěny natáhne dvakrát do lepidla, dvakrát je napenetruje a nezapomene si zalepit odtokový žlábek. Na stěny i podlahu pak přijde koupelnová hydroizolace, v první vrstvě s těsnicím pásem v rozích, na spojích materiálů a kolem přívodů vody a odtokového žlábku. Následovat bude vrstva druhá a pořádné zaschnutí. Pak si Pepa naformátuje obklady a přilepí je flexibilním lepidlem na zdi i podlahu. Zaspáruje a pověsí novou sprchu.

Není nic horšího než u vody zjistit, že vaše nafukovací lehátko nebo hračka má díru a uchází. Pepa tak coby Minutový manžel poradí, jak snadno a rychle otvor zalepit.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 12. června 2022 ve 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také