Jak na to

29. dubna 2022 12:45

Gabriela Svoboda

Schod u domu dostane nový kabátek v podobě kamenného koberce

Návody na rekonstrukci, vyrábění, budování i tvoření pro všechny, kteří nevědí, z které strany a jak začít, přináší Libovky Pepy Libického. Kromě větších projektů, ve kterých moderátor a kutil Pepa Libický názorně ukazuje, jak pracovat s nářadím a nástroji, i jaké vybrat materiály a technologie, přináší i rubriku Minutový manžel s tipy a triky na drobné domácí úpravy, které ocení opravdu každý.

Tentokrát se Pepa pustí do výroby kamenného koberce na schod u domu. Schod bude nejprve třeba dočistit – úhlovou bruskou pomocí diamantového kotouče obrousit veškeré nečistoty a nerovnosti. Pak přijde na řadu formátová lišta na schod a penetrování schodu samotného. Lišty se přilepí ke schodu dvousložkovým lepidlem až po zaschnutí penetrace. Kamenný koberec se nejprve bude natahovat svisle a začne se natahováním penetrace, na kterou přijde kamenivo smíchané s lepidlem. Obdobný postup bude i u vodorovné části koberce.

V rámci Minutového manžela si Pepa odskočí opravit vyštípnutý pant z dvířek. A jak na to pomocí epoxidového tmelu, naučí i všechny diváky.

Více najdete na primadoma.tv.

Sledujte v neděli 1. května 2022 v 12.45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také