reklama

Luděk Sobota bydlí v luxusní vile, syn si pro sebe předělal garáž

redakce Prima Living
6. června 2022
Bydlení herce a baviče Luďka Soboty? S manželkou žije v luxusní vile na pražských Malvazinkách, který si vybavili oblíbeným historizujícím nábytkem .
reklama

Herec, bavič a režisér Luděk Sobota s manželkou Adrianou už dlouhé roky bydlí v prvorepublikové vile na pražských Malvazinkách, což je pro něj vlastně splněný sen. „Pocházím ze Žižkova, ale už od dětství se mi líbilo tohle místo a vždycky jsem si přál tady bydlet. A možná to je i osud, že jsem se sem dostal,“ nechal se Luděk Sobota před časem slyšet v deníku Blesk.cz.

Hned vedle bydlí jeho syn Ladislav, v domě, vybudovaném z bývalé garáže. Zároveň si pronajal nedaleký bar a fitness centrum, kde mu s provozem pomáhá i maminka Adriana.

Na Malvazinkách, ve vilové čtvrti, rodina žije už přes čtyřicet let. Luděk Sobota kdysi dům koupil pro sebe a svoje rodiče, kteří žili v podkroví, později sem přivedl svou o osmnáct let mladší ženu Adrianu. Ta ještě pamatuje zazděné vnitřní schodiště.

„Po smrti rodičů jsme dům zrekonstruovali, vlastně jsme ho uvedli do původního stavu, jak kdysi byl, prostě krásná prostorná vila,“ vysvětlila manželka Adriana pro server iDnes.cz. Pochvaluje si, že mají v podstatě stejný vkus, a tak ani jeden nebaží po moderním skle či betonu, oběma vyhovuje spíše starožitný typ nábytku, dřevo a přírodní materiály.

Srdcem domu je velký obývací pokoj s jídelnou v patře, kuchyň je samostatná – s jídelnou ji spojuje servírovací okénko. Nechybí pracovna s počítačem, o kterou se manželé dělí, i když více ji využívá Adriana, která zde vyrábí svou korálkovou bižuterii.

Na stěnách v celé vile je spousta obrazů a rodinných fotografií. „Všechny obrazy a fotky jsou naše a osobní, ke všem máme vztah, nechceme sem něco z obchoďáku, co nemá duši,“ jsou zajedno Sobotovi.

Herci vyhovuje rozsáhlá zahrada a bazén, díky nimž nemá potřebu příliš cestovat. Ostatně ho to poslední roky už moc neláká. Když ale loni dostali k výročí sňatku od syna Ladislava dovolenou na Srí Lance, odhodlali se a cestu si užili.

Synův vkus je každopádně odlišný – na pozemku domu, kde stávala dvougaráž a ateliér, si nechal čtyřiatřicetiletý Ladislav, mladší ze dvou Sobotových synů, postavit moderní prosklený dům. Kromě něj má ještě Sobota staršího syna Roberta, kterému je 58 let, jeho matkou je jeho první žena Jana.

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/700480/ludek-sobota-bydli-jako-na-zamku-prvorepublikova-vila-plna-starozitnosti.html; idnes.cz; Profimedia.cz; wikipedie

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: ŽižkovherecnábytekgarážvilaLuděk SobotaBleskMalvazinka
reklama