Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

10 tipů, jak vyřešit malou koupelnu

Málo místa vás donutí vlastnit jen ty věci, které opravdu potřebujete.
Vydáno: 20.10.2014
I v malé koupelně se najde spousta místa
Autor: Thinkstock I v malé koupelně se najde spousta místa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud bydlíte v činžovním domě, pravděpodobně se potýkáte s nedostatkem místa v koupelně. Nejenže místnost je malá sama o sobě, ale také do ní patří velká spousta věcí, které je potřeba někam umístit. Taková situace vyžaduje chytrá řešení, protože v koupelně musí zbýt dost prostoru, abyste se mohli po sprchování pohodlně osušit nebo si vyčistit zuby před umyvadlem, aniž byste se uhodili o roh skříňky nebo pračky.

Naštěstí pro vás máme 10 tipů, které vám situaci pomohou vyřešit. Než se ale pustíte do změn, v koupelně si ukliďte. Vyhoďte vše, čemu vypršelo datum spotřeby. Takové výrobky vám nejen zbytečně zabírají místo, ale jejich používání dokonce ohrožuje vaše zdraví. Vyhoďte ale i věci, které už jste déle jak půl roku nepoužili. Velká balení kosmetických výrobků zastrčte do skříňky, místo nich používejte malé zásobníky, které lze často doplňovat. Po ruce si nechte věci, které denně používáte, zbytek ukliďte.

Zbavte se ale i dalších věcí, které v koupelně zabírají místo. Vyhoďte gumičky na vlasy, které už nepruží, a sponky, které nejsou do páru. Hodně lidí má v koupelně svíčky, vonná mýdla a další ozdoby, ale upřímně, jsou to jen lapače prachu a zabírají místo, proto pryč s nimi.

1. Zapomeňte na vanu

Existují sice lidé, kteří se rádi naloží do horké vany a nechají se téměř rozmočit, obecně ale lze říct, že sprchový kout nabízí daleko více možností. Můžete si pořídit masážní hlavice a trysky a při mytí své tělo i hýčkat, můžete sprchový kout vybavit i hudebním přehrávačem a během pravidelné hygieny poslouchat svou oblíbenou hudbu. Sprchový kout se též hodí pro lidi se ztíženým pohybem, například pro seniory, protože je daleko jednodušší do něj vstoupit. Máte děti, které se rády cachtají, nebo mazlíčka, který potřebuje občas vykoupat? Pak volte sprchový kout s hlubší vaničkou, například 30centimetrovou.

2. Závěsný držák do sprchového koutu

Pokud váš „sprcháč“ nemá vestavěné police, pověste si dovnitř organizér. Ten zaručí, že mýdla a šampony nebudou na okraji vaničky, odkud každou chvíli padají. Je to i hygieničtější, protože lahvičky nebudou též stát ve vodě, takže nebudou zespodu plesnivět.

3. Konzole na ručníky

Nechte sušit své prádlo a ručníky, aniž by byly vidět. Nainstalujte si doma kombinaci držáku na závěs a sušáku na ručníky a osušky a prádlo mohou vykapávat přímo do sprchového koutu.

Chytré řešení, kam s ručníky
Autor: Pinterest.com Chytré řešení, kam s ručníky

 4. Volte chytré skříňky

Ručníky můžete pověsit i pod skříňku Foto:

Nábytek do koupelny se dělá ve všech potřebných rozměrech. Bojujete-li s místem, vsaďte na takový nábytek, který je úzký a možná ani není tak hluboký, za to sahá až ke stropu. Dveře skříně mohou být zrcadlové, ve spodní části bude dost místa pro úklidové prostředky nebo třeba koš na prádlo.

5. Nebo skříňky pověste na zeď

Nemáte příliš mnoho místa na zemi, ale nad umyvadlem je příhodný kousek místa? Pověste na zeď malou skříňku, do které schováte věci potřebné k ústní hygieně a k líčení. Skříňku lze doplnit vhodným systémem poliček.

6. Závěsné držáky

Nemůžete-li si pověsit poličku, využijte závěsné držáky. Klasikou jsou držáky, které se zavěsí na dveře a na ně pak lze odkládat ručníky či župany. Existují i takové, které lze umístit dovnitř skříňky pod umyvadlo. Ty lze pak využít například k uschování fénu a dalších větších věcí.

Praktický věšák dovnitř skříňky
Autor: Ikea.cz Praktický věšák dovnitř skříňky

7. Kapsář

Pokud vám nevyhovuje závěsný držák, využijte kapsář. Najdete je v každé slušné prodejně nábytku, jejich výhodou je obrovský výběr a možnosti, které nabízejí. Můžete si pořídit jen malý na několik drobností nebo metr a půl dlouhý, kam se vám vejde téměř vše. Pokud si nevyberete kapsář v obchodech, ušijte si ho podle našeho návodu.

8. Toaleta, nebo bidet?

Většina lidí si myslí, že bidet je zbytečný luxus, který se hodí jen do velkých bytů. Na trhu ale existují toalety, které mají i funkci bidetu. Ušetří nejen místo, ale i peníze za toaletní papír.

9. Topení a sušák

Potřebuje-li vaše koupelna vytápění, sáhněte po žebříkovém topidle. Ušetří hodně místa, navíc na něm usušíte ručníky.

I dveře se dají využít
Autor: Pinterest.com I dveře se dají využít

10. Pračka nemusí být v koupelně

Bojujete-li s místem, vykažte pračku z koupelny. Často nakonec skončí v kuchyňské lince nebo v kumbálu, umístit se dá téměř kamkoliv, odkud lze vést odpad. Pokud nemůžete zvolit alternativní umístění, sáhněte po netypických velikostech pračky. Jsou i takové, které mají hloubu jen 30 centimetrů, jiné zase jdou plnit vrchem. Parádním nápadem je pak pračka schovaná pod speciálním umyvadlem.

 

Už víte, kam s ní?
Autor: ravak.cz Už víte, kam s ní?

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Vana v podobě luxusní lodičky na vysokém podpatku se stane hvězdou vaší koupelny a možná i osobních výdajů. Její cena se pohybuje od 13 000 euro až přes 20 000 euro podle toho, zda detaily jsou ve zlatu či platině. Voda stéká z horního okraje jako vodopád

Vana dělá koupelnu. Podívejte se na ty nejluxusnější krásky

Kuchyně je ideálním místem pro rozvíjení motoriky a objevování nových věcí. Pusťte do ní svoje dítě.

Vařím jako máma aneb Jak pustit děti do kuchyně

 

 

Dům jistí ocelové skoby

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Článek je zařazen v:
Speciály: Minidomky a minibyty
Reklama